Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

ZMĚNY VE ZDAŇOVÁNÍ PŘÍJMŮ ZE ZÁVISLÉ ČINNOSTI v roce 2019 a ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ záloh za rok 2018

Cíl: Cílem semináře je poskytnout nejnovější informace o aktuálních problémech ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti v roce 2018 a novinkách pro rok 2019, a dále k ročnímu zúčtování záloh za rok 2018.

Obsah:
Změny ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti:
* Rekapitulace změn ve zdaňování mezd přijatých pro rok 2018 a aktuální problémy v praxi (zdanění příjmů ze závislé činnosti u poplatníka bez prohlášení k dani v roce 2018, zdanění odměn členů orgánů PO, daňové zvýhodnění na vyživované děti, podmínky pro daňové osvobození u vybraných zaměstnaneckých benefitů, soustavná příprava na budoucí povolání, atd.)
* Změny ve zdaňování mezd v roce 2019 - téma bude aktualizováno dle stavu legislativy (V zákoně o daních z příjmů se očekává zrušení konceptu tzv. superhrubé mzdy a stanovení základu daně z příjmů ze závislé činnosti ve výši tzv. hrubé mzdy, dále zrušení tzv. solidárního zvýšení daně a solidární přirážky u záloh z příjmů ze závislé činnosti. Dále se očekává zavedení tzv. klouzavé progresivní sazby daně vymezené do dvou daňových pásem a obdobně v případě záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti, a to i u poplatníka, který nemá u plátce učiněné prohlášení podle § 38k ZDP. Součástí bude zavedení samostatného základu daně pro vybrané příjmy fyzických osob plynoucí daňovým rezidentům ČR ze zahraničí s tím, že poplatník bude mít možnost tyto příjmy zahrnout do samostatného základu daně nebo je může ponechat v obecném základu daně s vyšší sazbou daně.)
* Další novinky související se zdaňováním mezd
Roční zúčtování záloh za rok 2018:
* Legislativní rámec RZZ, lhůty a termíny, shrnutí povinnosti plátce daně a poplatníka
* Okruh zaměstnanců, kterým lze provést RZZ a kdy má zaměstnanec povinnost podat daňové přiznání – správné postupy v praxi
* Odečet ročních nezdanitelných částí základu daně, roční slevy na manželku a školkovné
* Vypořádání daňové povinnosti u zaměstnanců s příjmy zdaněnými srážkovou daní
* Opravy chyb při výpočtu záloh, daně a daňového zvýhodnění
Změny v tiskopisech daně z příjmů ze závislé činnosti.
Diskuze a zodpovězení dotazů.
Účastníci semináře obdrží pracovní pomůcku k dané problematice zpracovanou lektorkou semináře.
Program semináře bude aktualizován podle stavu legislativních změn k datu konání semináře.

4.1.2019  Praha 2 Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a deset ? Součet zapište číslicemi.