Zaměstnanecké benefity, vliv na odvody zaměstnanců a náklady zaměstnavatelů

seminář

Určeno: pro vedoucí pracovníky, ekonomy, personalisty, ale i mzdové účetní a další osoby, které se zabývají problematikou lidských zdrojů a mají zájem se seznámit s možnostmi zaměstnaneckých benefitů z pohledu daňové optimalizace.

Cíl/Anotace: Na semináři seznámíme posluchače s aktuálními možnostmi, jak mohou své zaměstnance motivovat daňově výhodnější cestou než je výplata mzdy, a to z pohledu zaměstnance i z pohledu zaměstnavatele.

Program semináře:

• Definice benefitů a jejich základní členění
  • Nejčastěji poskytované benefity a jejich řešení z pohledu zákona o daních z příjmů a pojistného - vzdělávání, příspěvky na sport, kulturu, rekreaci či knihy, příspěvky na pojistné produkty, pracovní volno navíc, služební vozidla a telefony, stravování, zápůjčky a dary, slevy poskytované zaměstnancům, školky, ubytování, pracovní oblečení, dlouhodobé motivační plány - akciové a opční programy, …
  • Přehled benefitů dle daňové výhodnosti
  • Příklady srovnání poskytování vybraných benefitů vs. výplata mzdy z pohledu nákladů společnosti a čistého příjmu zaměstnance
  • Zaměstnanecké benefity a daň z přidané hodnoty
  • Diskuse a zodpovězení konkrétních dotazů účastníků

Není určeno pro zástupce účetních a poradenských firem.

Jak se přihlásit?

Pomocí online formuláře ZDE

Pro studenty platí zvýhodněná cena počítaná jako 75% sleva z ceny tutorialu po zadání slevového kódu TSTUDENT18. Prosíme studenty, ať donesou na kurz potvrzení o studiu k nahlédnutí (stačí platný ISIC).

V ceně je zahrnuto malé občerstvení.

Zaměstnanecké benefity, vliv na odvody zaměstnanců a náklady zaměstnavatelů

5.10.2017  Praha