Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Zaměstnávání cizinců v ČR

Popis školení:

Nedostatek pracovních sil je poslední dobou velmi aktuálním tématem a mnoho zaměstnavatelů se tento problém snaží řešit hledáním zaměstnanců v zahraničí – zejména na východ od nás. Zaměstnávání cizinců však u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti, zejména s ohledem na administrativu, která je s ním spojena. Bohužel, časté změny postupů i přímo legislativy příliš nepomáhají situaci zlepšit.

Náš seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, abyste získali základní přehled v oblasti, nebo si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme vám jednotlivá povolení, která jsi musíte opatřit v jednotlivých situacích. Vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Shrneme povinnosti, které na vás, jakožto zaměstnavatele cizinců, klade zákon, především půjde o informační povinnosti. Zároveň upozorníme na rizika sankcí, které hrozí v případě, když povinnosti nebudou dodržovány.

V neposlední řadě si představíme speciální projekty organizované napříč jednotlivými ministerstvy, které mohou některým zaměstnavatelům získávání potřebných povolení zjednodušit (zejména aktuální program Ukrajina). Rovněž se budeme věnovat nedávné novele zákona o zaměstnanosti, která opět umožnila využít služeb agentur práce při zaměstnávání cizinců. Upozorníme vás zároveň na limity, které jsou s touto variantou spojeny.

Na závěr semináře bude prostor k diskuzi, stejně jako prostor pro dotazy jednotlivých účastníků k dané problematice.

Témata školení:

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

• pracovní povolení
  • povolení k pobytu za účelem zaměstnání
  • zaměstnanecká karta a modrá karta
  • vysílání cizinců do ČR