Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Kurzem Vás provede Ing. Mgr. Tereza Krupová

Lektorka právní problematiky „Právo nemusíme vyhledávat, ono si nás najde samo.“ Od roku 2011 působím jako lektorka seminářů věnovaných…

Popis kurzu

Cíle kurzu

Zákon přinesl velké povinnosti pro veřejnou správu, ale také pro všechny subjekty, které s veřejnou správou uzavírají smlouvy. Zákon tedy dopadá na každého! Sankcí za nesplnění zveřejnění smluv je jejich neplatnost. Ačkoliv je zákon poměrně krátký, vzbuzuje celou řadu otázek a výklady k jednotlivým ustanovením se liší. Cílem kurzu je představit základní pravidla a postupy při dodržování zákona a prakticky ukázat, jak se smlouva do registru vkládá. Vše bude vysvětleno srozumitelně, prakticky, v návaznosti na zásady uzavírání smluv dle občanského zákoníku.

Spadá vaše smlouva do režimu povinně zveřejňovaných? Na co se musíte připravit, co vše a jakým způsobem se musí zveřejnit? Kdo musí údaje zveřejnit? Jaké jsou první poznatky z praxe nového zákona? Pozor, od 1. července 2017 se již nejedná o „testovací období“ zákona!

Probereme nejčastější typy smluv a povinnost jejich zveřejnění v registru (dodávky do jídelny, opravy, údržba atp.). Představeny budou také doporučené postupy při vkládání dat do registru, poukážeme ale i na časté chyby a omyly.

Určeno pro

Pracovníkům veřejné správy, zejména škol, školek, knihoven a příspěvkových organizací.

Obsah kurzu

Zákon č. 340/2015 Sb., o registru smluv – novela zákona, její smysl, účel a vazba na ostatní právní předpisy.

Povinné subjekty:
• kdo a za jakých podmínek musí smlouvu zveřejnit.

Zveřejňované smlouvy – způsob, rozsah a forma zveřejnění:
• co se musí a naopak nemusí/nesmí zveřejnit,
• posuzování hodnoty předmětu smlouvy.

Neplatnost jako sankce za nezveřejnění:
• vazba na občanský zákoník,
• co se děje při neplatnosti.

Diskuze, otázky.

Poznámka

Samozřejmostí je občerstvení, podkladové materiály a osvědčení o absolvování pro každého účastníka.

16.1.2018  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je pět a jedna ? Součet zapište číslicemi.