Zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách II - řešení praktických příkladů

Úvod
Kurz je navazujícím na kurz první - úvod do problematiky. Kurz předpokládá od uchazečů celkovou znalost zákona. Na tomto kurzu již není probírán zákon jako takový, ale pouze jeho jednotlivé části, s nimiž mají uchazeči či zadavatelé obvykle problémy. Jde zejména o určení druhu a hodnoty VZ a průzkumy trhu s tím spojené, určení předmětu VZ, stanovení a hodnocení kvalifikace VZ, hodnocení mimořádně nízké nabídkové ceny, správné odůvodnění vyloučení uchazeče, správné podání námitek do řízení, apod.

Cíle
Cílem je hluboké pochopení problematiky na konkrétních příkladech. Kurz je zaměřen na vedoucí pracovníky státní správy a územní samosprávy, ředitele a náměstky státních podniků, starosty, investiční pracovníky, pracovníky obchodních oddělení, majetkových a finančních odborů.

Obsah
Pro uchazeče o VZ: Určení VZ vhodné pro uchazeče. Odhalení chyb zadavatele v ZD a jejich vytěžení uchazečem. Obrana uchazeče před zvůlí zadavatele. Námitkové řízení a řízení před ÚOHS. Pro zadavatele VZ: Určení předmětu a druhu VZ. Správné stanovení kvalifikace a hodnocení. Chyby v zadávací dokumentaci. Běžné triky uchazečů o VZ. Jak ochránit kvalitu a udržet příznivou cenu. Jak získat plnění, jaké si opravdu přeje zadavatel. Správné vyloučení uchazeče. Námitkové řízení a řízení před ÚOHS.

Metodika
Interaktivní výklad s cílenou diskuzí, příklady z praxe, řešení reálných veřejných zakázek. Budou řešeny zejména příklady a kauzy účastníků kurzu, kdy se účastníci dozví, jak měli postupovat, kde udělali chybu, případně se dozví, jak mají postupovat v běžících řízeních. Je vítáno, když si uchazeči přinesou vlastní zadávací dokumentace a školitel je s nimi probere a odhalí jejich chyby a problémy. Problémy budou řešeny jak na straně uchazečů o VZ, tak na straně zadavatelů VZ. Pokročilí pracovníci ve VZ mohou navštívit pouze tento druhý kurz o VZ, ale ze zkušenosti lektor doporučuje uchazečům navštívit oba kurzy.

Určeno
Odborníkům s vysokoškolským nebo středoškolským vzděláním technického, ekonomického a právního směru s praxí i bez praxe (za předpokladu absolvování předcházejícího kurzu) v oboru, kteří mají zájem o zvýšení své kvalifikace.

Zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách II - řešení praktických příkladů

25.4.2014  Praha