Výcvik v chatové krizové intervenci

Výcvik v chatové krizové intervenci se zaměřuje na pomoc, podporu a stabilizaci klienta v krizovém či jinak náročném stavu, a to při práci v online prostředí. V českém prostředí jsme byli prvními, kdo získal akreditaci na výcvik chatové krizové intervence. Výcvik je určen pro pracovníky pomáhajících profesí, pracovníky sociálních služeb, studenty i zájemce z řad laické veřejnosti či z oblasti mimo pomáhající profese.

Rozsah
16 vyučovacích hodin, které jsou rozděleny do dvou na sebe navazujících dnů.

Obsah
V úvodu je věnován prostor fenoménu krize a charakteristikám krizové intervence. Dále se účastníci aktivně seznámí se specifiky krizové intervence poskytované v online prostředí. Získají informace o obecných zásadách vedení krizové intervence po chatu, stejně jako specifických přístupech a situacích. Seznámí se s metodami a technikami práce s klientem v rámci chatového kontaktu. Naučí se pracovat s vlastním vyjadřováním, formulovat co nejefektivněji, ověřovat porozumění na straně klienta.

Forma
Při výcviku je kladen důraz na nácvikové a modelové situace. Po celou dobu výcviku využívají účastníci PC a pohybují se v online prostředí. Výuka probíhá za využití interaktivních metod, jako jsou nácvik, diskuse, práce ve větších i menších skupinách, brainstorming a interaktivní výklad. Účastníci mají k dispozici elektronický pracovní list, takže neztrácejí čas ručním psaním poznámek. Elektronický pracovní list účastníkům po ukončení výcviku zůstává plně k dispozici.
Účastníci pracují na vlastních noteboocích, k dispozici je wifi připojení.

Zkouška
Test a modelové situace práce s klientem. Úspěšné absolvování zkoušky je podmínkou pro udělení osvědčení o absolvování výcviku.

Počet účastníků
Minimálně 8 účastníků, maximálně 16.
Linka bezpečí, z.s. si vyhrazuje možnost termín kurzu posunout, pokud se nenaplní jeho minimální kapacita.

26. – 27. 5. 2018
Přihláška ZDE

Akreditace
Akreditace č. A2017/0040-SP/PC Ministerstva práce a sociálních věcí je platná do 5/2021. Výcvik je akreditován jako další vzdělávání pracovníků v sociálních službách.

3200,-
Cena zahrnuje výukové materiály. Poskytujeme slevu pro studenty prezenčního studia, příjemce starobního důchodu, držitele průkazu ZTP, ZTP/P, matky, resp. otce na mateřské rodičovské dovolené nebo uchazeče v evidenci úřadu práce.

Lektorský tým
Mgr. Kateřina Lišková, Mgr. Zuzana Tupá, Mgr. Lenka Ottová, Táňa Mančíková, Mgr. Michal Kniha

Výcvik zajišťuje Linka bezpečí, z.s. Pro více informací kontaktujte Moniku Kryhutovou m.kryhutova@linkabezpeci.cz nebo tel. 602 387 534.

Lze dohodnout provedení kurzu na klíč přímo pro objednávající organizaci. V takovém případě je možné, v rámci hranic daných akreditací, modifikovat náplň jednotlivých bloků tak, aby maximálně vyhovovala potřebám objednávající organizace.

Výcvik v chatové krizové intervenci

akreditace MPSV