Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Výcvik systemické koučování II - 6x 2 dny

Kurzem Vás provede Mgr. Pavla Pavlíková, PCC

Inspirativní a motivační kouč zaměřující se na úspěšné zvládnutí manažerské role, motivaci a využití principů a technik koučování při práci s lidmi,…

Zahajujeme 11.1.2018

Praktický výcvik pro absolventy Systemického koučování I., zaměřený na prohloubení dovedností v systemické práci s jednotlivcem a získání základních dovedností s prací s malou skupinou.

Výcvik se zaměřuje na následující tři oblasti

1. Systemické směry

Jak se vyvíjí systemický přístup? Seznámíme se s Hamburskou školou jako jedním z prvních směrů v systemice. Těžiště naší práce budou dva směry: 1. SFBT Steve de Shazera – nedirektivní přístup rozvíjející zdroje a konstruující pozitivní budoucnost a dále 2. přístup FACTs Johna Blakeyho, který v současnosti rozvíjí debatu o hranicích koučování se svou otázkou, kolik direktivy kouč může použít.
Budeme se věnovat principům a myšlenkovému nastavení, ze kterých jednotlivé přístupy vycházejí a technikám, které jsou pro ně charakteristické.
Cílem je, abyste si každý začali vytvářet svůj vlastní styl koučování. Jak píše nestor koučování John Whitmore, každý jinak chodíme, protože naše tělo jsou odlišná, každý jinak myslíme, jelikož naše mozky jsou odlišné. Stejně tak je to s koučováním.

• Hamburská škola – nalézání nových rozlišení, podněcování změn reflektováním dilematu, domlouvání zakázky, intervence - Kurt Ludewig
  • SFBT (Solution Focused Brief Therapy) - Na řešení orientovaný přístup – konstruování budoucnosti, v níž problém není přítomen, formulování představy cíle a postupných kroků - Steve de Shazer a Insoo Kim Berg.
  • Challenging coaching (FACTS) – když chcete dosáhnout odvážných cílů a řešit obtížné situace, nestačí jen podporovat. Je potřeba vyzývat, provokovat, dávat zpětnou vazbu, nastavovat zrcadlo, propojovat na širší realitu. Přístup Johna Blackeyho a Iana Day je odpovědí na výzvy, kterým čelí firmy ve 21. století. Ve firemním (executive) koučování hledáme rovnováhu mezi podporou a direktivou (užitečný pohyb na hraně). Odklání se od tradičního koučování s „já, já, já“ přístupem k systémovému přístupu – zaměření nejen na potřeby jedince, ale i potřeby organizace a společnosti.

FACTS model:

• Feedback – dokáže kouč poskytnout odvážnou zpětnou vazbu, která informuje a inspiruje? Dokáže vyvážit ocenění, pochvalu a uznání za posuny upřímnou zpětnou vazbou ohledně nezdarů a chyb?
  • Accountability – dokáže kouč vést koučované k odpovědnosti za jejich závazky bez obviňování nebo studu? Propojuje osobní závazky s hodnotami, strategií organizace, společnosti?
  • Courageous goals – dokáže kouč využívat kromě racionálních modelů pro stanovování cílů (např. SMART) i modely, které více zapojují pravou hemisféru a přinášejí odvahu, nadšení, inspiraci a transformaci?
  • Tension – jak nakládat s napětím? Kdy je konstruktivní? Jak kalibrovat a dynamicky přizpůsobovat napětí v konverzaci, abychom dosáhli špičkového výsledku a neriskovali vyhoření nebo poškození vztahu?
  • System thinking – dokáže kouč vnímat širší obraz (etika, diverzita, prostředí) a zároveň směřovat k výsledku? Jak systemické myšlení pomáhá kouči být agentem pozitivní změny v organizaci, společnosti? Jaká je role intuice, když kouč intervenuje, aby dosáhl změny v širším kontextu?

2. Práce s malou skupinou – týmové koučování

• Kdy ano a kdy ne
  • Formy týmového koučování
  • Kontraktování (objednávky zadavatele) v práci se skupinou
  • Proces týmového koučování
  • Skupinová dynamika
  • Techniky pro práci s týmem

3. Supervize a praxe

• Supervize videonahrávek v kontextu osobnostního rozvoje kouč
  • Přímá koučování
  • Reflektující tým
  • Supervizní systemická Bálint skupina
  • Sebezkušenost v období mezi setkáními.

Výcvik systemické koučování II - 6x 2 dny

11.1.2018 –  20.7.2018  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a tři ? Součet zapište číslicemi.