Vedoucí provozu – mistr/mistrová – pro stavebnictví

Certifikovaný rekvalifikační kurz

Po absolvování kurzu je absolvent připraven pro činnost vedoucího týmu pracovníků z oblasti výroby – stavebnictví – činnost mistra/mistrové. Současně je profilem i samozřejmě činnost na pozici samostatného pracovníka z oblasti výroby – stavebnictví – montér suchých konstrukcí. Absolvent zná problematiku výroby ve stavebnictví, orientuje se ve výkresové dokumentaci, zná základní prvky komunikace a řešení konfliktů s partnery a podřízenými. Je připraven na vedení samostatných úkolů. Zná zásady obchodní prezentace ve fyzické i virtuální podobě. Umí při práci v obchodě využít základní technické komunikační prostředky a zná technické postupy a zásady.

V praktické části se absolventi seznámí se s materiály a nářadím potřebným k provádění konstrukcí, s druhy, značením, rozměry a vlastnostmi a použitím sádrokartonových desek, s druhy profilů, připevňovacích a spojovacích prostředků, izolací, parozábran, pásek, tmelů, s jejich dopravou a skladováním, s různými druhy povrchových úprav a přehledem konstrukcí ze sádrokartonu.

Absolvent bude dále umět číst ve stavební dokumentaci, stanovovat spotřebu materiálu na jednotlivé konstrukce a zavěšováním břemen na konstrukce. V praktické části modulu se naučí základním dovednostem při práci se sádrokartonovými deskami a dalšími prvky technologie.

Rámcová témata rekvalifikačního kurzu:

• Poučení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci
  • Principy štíhlé výroby
  • Základy technické dokumentace – porozumění technickým výkresům
  • Principy práce s technikou – ručního nářadí
  • Základní výrobní – stavební postupy
  • Orientace v technologických postupech
  • Základní technické komunikační prostředky
  • Základy vedení týmu a práce s podřízenými
  • Základy komunikace a řešení krizových situací
  • Praktická výuka – stavebnictví / montér suchých konstrukcí – základní školení

Rozsah výuky a organizace výuky:

• Kurz probíhá v malých skupinách prezenční formou na učebně.
  • Praktické části kurzu probíhají na produkční technice, u některých kurzů přímo u odborných firem.
  • Výuka probíhá vždy 8 hodin denně / 5 dní v týdnu, po vzájemné dohodě účastníků ponecháváme v průběhu kurzu volné dny.
  • Celková délka kurzu je 20 školicích dnů / 4 týdny.
  • Podrobný harmonogram kurzu (termínově dle témat z podrobné osnovy) včetně volných dnů vždy zasíláme před zahájením kurzu.
  • Kurz vždy probíhá na našich pražských učebnách. Po dohodě s účastníky nebo při překročení kapacity pražských učeben je možno kurz absolvovat internátně na našem vzdělávacím středisku na Zbirohu (www.kvasek.cz), případně i v dalších lokalitách dle možností účastníků a kurzu.
  • Kurz vyučuje tým zkušených lektorů: Ing. Josef Grygar, Ing. Marek Laurenčík, MBA, Ing. Jiří Smutný, Miroslav Bečev, Petr Cvrkal, Ing. Oldřich Bartůněk a další odborníci k některým dílčím tématům kurzu.