VEDENÍ MOTIVOVANÉHO TÝMU

aneb Jak dostat z každého to nejlepší

Ne nadarmo se říká, že tým je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Navíc - tým se vždy skládá z lidí, tedy z jejich silných a slabých stránek a dobrý manažer umí silné stránky svých lidí využít, násobit a akcelerovat tak svůj tým k výsledkovým výšinám. Zároveň musí umět motivačně pracovat se slabými stránkami svých lidí takovým způsobem, aby se lidé měli chuť rozvíjet, pracovat na sobě a zlepšovat tak výsledky týmu. V tomto kurzu vás naučíme, jak z pracovní skupiny udělat součinný tým, který bude fungovat jako dobrý stroj, na který se můžete spolehnout i ve chvílích, kdy s ním netrávíte svůj pracovní čas a nedohlížíte na jeho chod.

Hlavní cíle kurzu

• Naučíte se lépe porozumět individuálním odlišnostem lidí, jak je lépe chápat, rozumět jejich pohnutkám a tomu, co je v práci žene dopředu a co je naopak brzdí
  • Zdokonalíte se v aktivní práci se vztahy jednotlivých členů týmu - kdo s kým bude spolupracovat lépe, kdo hůře, kdo koho může učit, rozvíjet, kdo s kým je v konfliktu, kdo s kým může vytvořit synergickou vazbu
  • Zdokonalíte se v předávání motivační zpětné vazby - pochvaly i kritiky
  • Naučíte se motivovat své lidi nejen na úrovni finanční motivace, ale najdete si pro svůj tým konkrétní motivátory, které budete moci využít ve vaší reálné praxi
  • Naučíte se vést svoje lidi v různých situacích pracovního života - jak vést úplného nováčka, jak vést demotivovaného člena týmu, jak vést nadšence, jak vést bezproblémového člena týmu atd.

Jak kurz probíhá

Kurz vás bude bavit! Nečekejte suchopárnou teorii, z níž, když vše půjde dobře, si vyberete několik drobných podnětů pro zlepšení své práce s týmem. Naopak! V kurzu budou samozřejmě teoretické bloky, ale vždy budou doplněny o diskusi, podněty a příklady z praxe, výměnu zkušeností mezi účastníky kurzu. Dále bude kurz nabízet prostor pro váš konkrétní plán, jak a co zavedete do své praxe za nezraňující podpory zkušeného lektora. Můžete si hrát, zkoušet si nové dovednosti, diskutovat o nich, zjišťovat, co funguje jinde.

Lektor není teoretik, ale má dlouholetou manažerskou praxi, zná realitu.

Komu je kurz určen

• Manažerům, kteří vedou svůj tým nebo v blízké budoucnosti hodlají vést tým,
  • podnikatelům, kteří vedou střední a malé firmy,
  • absolventům středních, vyšších a vysokých škol, kteří se připravují na reálný vstup do výkonné manažerské praxe,
  • manažerům, nebo podnikatelům, kteří spolupracují s týmem lidí na základě mandátních smluv,
  • … a všem, kteří mají o toto téma zájem.

Obsah kurzu

• Každý člen týmu je jiný - týmová typologie a její využití v součinnosti a motivování týmu
  • Sociogram týmu - kde jsou jeho silné a slabé stránky, jak silné akcelerovat a slabé eliminovat
  • Jak hledat nové členy týmu „na míru“ potřebám týmu
  • Jak provázat jednotlivé členy týmu tak, aby měli chuť spolupracovat, vzájemně se ovlivňovat, učit se od sebe
  • Zpětná vazba (pochvala a kritika) jako nástroj podpory a rozvoje lidí
  • Motivace - finanční a nefinanční, ovlivňování výkonu týmu
  • Konkrétní motivační aspekty pro váš tým
  • Situační vedení lidí podle jejich předpokladů a znalostí potřebných ke splnění úkolu
  • Konkrétní plán pro rozvoj vašeho týmu - možnost individuálního řešení vašich problémů s vedením lidí - porada s lektorem

Lektor kurzu
Kurz je veden zkušeným lektorem s mnohaletou praxí v oblasti vzdělávání dospělých. Lektor není pouze teoretik - oboru, který školí, se v praxi věnuje řadu let a je v něm stále aktivní. Jeho kvalitu garantujeme přísným výběrem, neustálými zpětnými vazbami a hodnocením jeho práce.

Závěr kurzu
Každý účastník obdrží osvědčení ICV o absolvování kurzu.

VEDENÍ MOTIVOVANÉHO TÝMU

10.9.2014 –  11.9.2014  Praha