Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA A PŘIZNÁNÍ K DANI Z PŘÍJMŮ NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE ZA ROK 2016 A NOVINKY V ÚČETNICTVÍ A DANÍCH PRO ROK 2017

Cíle kurzu

Na kurzu si zopakujete některá pravidla pro sestavení účetní závěrky nestátních neziskových organizací účtujících dle vyhlášky č. 504/2002 Sb. Na praktických příkladech si ukážeme některá účetní specifika těchto organizací a dozvíte se, jaké změny platí od 1. 1. 2017. Lektorka shrne klíčové zásady pro sestavení přiznání k dani z příjmů za rok 2016 včetně konkrétních informací k promítnutí do přiznání a zjistíte, jaké daňové změny specifické pro nestátní neziskový sektor jsou platné od 1. 1. 2017.

Určeno pro

Účetním, finančním manažerům a dalším ekonomickým pracovníkům v neziskových organizacích, účetním firmám a samostatným účetním pracujícím pro neziskovou sféru, daňovým poradcům, auditorům.
Školení je relevantní pro nestátní neziskové organizace, tj. organizace nezaložené za účelem podnikání účtující dle vyhlášky 504/2002 Sb. v platném znění. Jedná se zejména o spolky (bývalá občanská sdružení), svazy, organizace zaměstnavatelů, zájmová sdružení právnických osob, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, ústavy, církevní organizace, školské právnické osoby, veřejné vysoké školy, veřejné výzkumné instituce, honební společenstva a další organizace nezaložené za účelem podnikání.

Obsah kurzu

Shrnutí obecné problematiky nestátních neziskových organizací s vazbou na účetnictví a daně (veřejný rejstřík, soudní poplatky, veřejná prospěšnost, elektronická evidence tržeb apod.).

Shrnutí právní úpravy v účetnictví a daních platné v roce 2016 pro nestátní neziskové organizace (NNO) – zdůraznění skutečností významných pro účetní závěrku za rok 2016 a pro sestavení přiznání k dani z příjmů za rok 2016:
• zákon o účetnictví,
• vyhláška č. 504/2002 Sb., provádějící některá ustanovení zákona,
• České účetní standardy pro nevýdělečné organizace,
• zákon o daních z příjmů:
– kdo je veřejně prospěšný poplatník,
– jaké příjmy jsou předmětem daně u veřejně prospěšných poplatníků,
– jaké příjmy NNO jsou osvobozené,
– jak zdaní NNO přijaté dary,
– jak stanoví veřejně prospěšný poplatník konečný základ daně,
– možné snížení základu daně a podmínky použití.

Objasnění změn účetních předpisů platných pro NNO od 1. 1. 2017.

Objasnění změn v zákoně o daních z příjmů platných pro NNO od 1. 1. 2017.

V průběhu praktické příklady.
Dotazy a odpovědi.

Poznámka

Samozřejmostí je občerstvení, podkladové materiály a osvědčení o absolvování pro každého účastníka.

21.2.2017  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je tři a sedm ? Součet zapište číslicemi.