Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

 • TOP
 • Lektor

 • Popis
  Ing. Lukáš Kučera Ing. Lukáš Kučera

  Ve vzdělávací společnosti Edutica školím Akademii facilitace. Mojí specialitou je zážitkové vzdělávání, facilitace, komunikace, oceňující ptaní, práce se sebevědomím a propojení mysli a těla.


 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Praha
 • Termín

 • Termín zahájení:
  13.11.2018 – 09:00 hod.
 • Termín ukončení:
  13.11.2018 – 17:00 hod.
 • Od – do:

  Třídenní kurz: Den 1 - úterý 13. listopadu 2018, Den 2 - úterý 20. listopadu 2018, Den 3 - úterý 27. listopadu 2018

 • Doba trvání:
  3 dny
 • Počet vyučovaných hodin:
  24
 • Cena *

 • Cena:
  9500 Kč + 0% DPH
 • Popis ceny:

Popis kurzu Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

Chcete umět vést vaše rozhovory a jednání tak, aby byly konstruktivní a směřovaly jednoduše k cíli a realistickým výstupům? Absolvujte unikátní třídenní Akademii facilitace, a usnadněte komunikaci sobě i ostatním.

Co je facilitace?

Facilitace je leadership v průběhu rozhovorů. Je to přístup, který urychlí jednání a vede k jasnému cíli a realistickým výstupům. Lze ji použít pro porady, schůzky i konference.
Hlavní roli hraje facilitátor, osoba, která různými způsoby vede průběh diskuse tak, aby byla efektivní a směřovala k cíli, se kterým se všichni účastníci ztotožní. K úspěšnému použití některých nástrojů ani nemusíte být v roli formálního vedoucího diskuse.
Facilitace obsahuje velké množství technik, které pomáhají rozproudit diskusi, nebo ji naopak zklidnit. Pomůže vám soustředit hovor na výsledek, zapojit účastníky, řešit konflikty, použít vhodný záznam a vytvořit celkově konstruktivní prostředí.

Projděte praktickým třídenním kurzem

Akademie facilitace je velmi prakticky zaměřený třídenní kurz, který vás provede facilitací od A do Z. Budete prakticky trénovat všechny důležité techniky. Posílíte svoje zkušenosti a jistotu při vedení jednání a získáte velmi cennou zpětnou vazbu.

Přihlaste se a staňte se facilitátorem..

Obsah akademie

Den 1 - Začínáme s facilitací

Během úvodního dne poznáte, co se skrývá pod pojem facilitace, nakolik se překrývá s jinými přístupy skupinové práce, jako mediace, koučování nebo mentoring. Zjistíte, jak může být facilitace využita při vedení skupiny. Dozvíte se, co vše přispívá k vytvoření bezpečného aktivizujícího rámce jednání. Prakticky si vyzkoušíte přípravu i vedení facilitovaného jednání.

Obsah:

 • pochopíte, jak funguje facilitační přístup, a budete vědět, kdy jej využít
 • dokážete se lépe připravit na řízení porady, jednání, či setkání
 • dozvíte se, co pomáhá k motivaci, aktivizaci a zapojení účastníků jednání
 • získáte větší jistotu pro začátek a vedení facilitačního procesu

Den 2 - Vedeme proces facilitace

Seznámíte se se základními nástroji facilitačního procesu. Vyzkoušíte si je na modelových situacích při facilitaci různých typů setkání. Prakticky budeme trénovat komunikační schopnosti pro práci s obsahem jako je parafráze, rekapitulace, vracení se k tématu či orientace v procesu. Uvidíte, jak využít záznam k vizualizaci informací. Vyzkoušíte si stopovat, formulovat a průběžně zaznamenávat důležité informace. Ukážeme, jak vytvořit a strukturovat kvalitní výstup ze setkání a co vše do něj patří.

Obsah:

 • Získáte praktické nástroje pro vedení různých typů porad a jednání
 • Prakticky si natrénujete komunikační schopnosti pro vedení procesu a práci s tématy
 • Budete se lépe orientovat při řešení možných problémů
 • Seznámíte se s vizualizací sběru informací
 • Budete vědět, jak přehledně formulovat výstup z jednání

Den 3 - Pracujeme se skupinou během facilitace

Dynamika ve skupině má velký vliv na to, zda a jak rychle se nám podaří dosáhnout cíle. V závěrečném dni se seznámíte s pokročilými technikami, které vám pomohou zjistit, jak skupina při facilitaci funguje a jak vnímat její aktuální stav. Dozvíte se, jaké nástroje můžete jako facilitátor použít a vyzkoušíte si je v bezpečném prostředí. Získáte tak jistotu pro řešení náročných situací, jako jsou konflikty, ztráta motivace nebo problematičtí účastníci jednání.

Obsah:

 • poznáte, jak při facilitaci efektivně využít váš komunikační styl
 • naučíte se všímat si dění ve skupině a reagovat na něj
 • dozvíte se, jak vytvořit a udržet motivaci skupiny
 • vyzkoušíte si, jak uklidnit emoce a najít shodu
 • získáte jistotu pro zvládání náročných situací

Reference

Kurz předčil mé očekávání a jsem velmi rád, že jsem absolvoval tyto 3 dny intenzivní práce. Ze strany lektorů byl zřejmý jejich 100% zájem o kurz a jeho účastníky.
Jan Holeček, Magistrát města Brna

Obdivuji s jakou lehkostí a přívětivým přístupem lektorů bylo do těch pár dní vměstnáno tolik širokých témat, a to jak teoreticky, tak prakticky. Dalo by se jít určitě hlouběji v detailech, nicméně pokud je účelem udělat si celkový obrázek, získat potřebné nástroje a návody "jak na facilitaci", s čím vším počítat, na co dávat pozor a získat chuť opravdu a dobře facilitovat, pak je kurz to pravé. Věřím, že nikdo z účastníků po absolvování nebude nahlížet na práci s lidmi stejně jako před ním, já určitě svůj pohled rozšířil o řadu nástrojů a vidím nyní mnohem více.
Jan Husák, Česká rada dětí a mládeže

Kurz předčil mé očekávání, přestože bylo už od začátku velmi vysoko. Po absolvování tohoto kurzu opravdu není možné vnímat komunikaci stejně jako před kurzem. Lektor skvělý, stejně tak obsah všech tří dnů!
Alexandra Čtvrtlíková, PENAM, a. s.

Kurz ukazuje řízení jednání v jasně členěném obraze a zároveň provádí jednotlivými částmi jednání za použití konkrétních nástrojů facilitace. Kurz doporučuji všem, kteří vedou složitá jednání. Oceňuji také skvělou atmosféru celého kurzu.
Michal Hájek, Městský úřad Domažlice

Video doplňující kurz Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

Objednat účast na kurzu - Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem
Máte-li dotaz kontaktujte dodavatele kurzu.
Jméno:
Společnost:
Pozice ve firmě:
Text:
Počet účastníků (číslo):
E-mail:
Telefon:
Ulice:
Město:
IČ:
PSČ:
DIČ:
Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a jedna ? Součet zapište číslicemi.

Vyplněním formuláře poskytuji správci webu společnosti IVITERA a.s., Kafkova 16, 160 00 Praha, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu za účelem zaslání vyžádané informace o nabídce vzdělávacích akcí společností IVITERA a.s. a pro zpřístupnění těchto údajů k zaslání vyžádané informace vhodným vzdělávacím společnostem. To vše v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé. Souhlas může být kdykoli odvolán.

Správce prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami

*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace