Transakce se zahraničím z pohledu daň z příjmů - nejčastější případy a jak na to

seminář

Určeno: pro pracovníky finančních oddělení

Cíl/Anotace: Vzhledem ke všudypřítomné globalizaci se dnes již každá, i „ryze česká“, společnost jistě dostala do situace, kdy musela řešit daňové záležitosti týkající se zahraničí. Například v okamžiku, kdy chtěla expandovat na zahraniční trhy a prodávat tam své služby nebo výrobky. Jak to potom bude se zdaněním tržeb dosažených v zahraničí, které společnost obdrží na český bankovní účet? A co v zahraničí, nemělo by se tam také něco zdanit? Zájem vedení společnosti by měly vzbudit i zdánlivě nevinné transakce, jako např. když zahraniční společnost ze skupiny poskytne české společnosti půjčku a ta jí pak vyplácí úroky, nebo když zahraniční společnost poskytuje české společnosti služby, pronajímá jí majetek, značku apod. Jak to bude se zdaněním plateb vyplácených zahraniční společnosti? Nemůže to navíc mít daňové dopady i u zahraniční společnosti? Co musí v této souvislosti udělat i její česká pobočka? Co je potřeba si nechat od zahraničního obchodního partnera doložit, abych obstál /a v důkazním řízení při případné daňové kontrole?

Toto je několik z mnoha otázek, které by si měla pokládat každá společnost, která jakýmkoli způsobem vstupuje do obchodních vztahů se zahraničními subjekty. Jedná se o velmi složitou problematiku, ve které je bezpochyby těžké se zorientovat. Jak na to a na co se zaměřit se dozvíte na našem semináři.

Program semináře:

• Teoretická východiska (zdroj příjmu, jak se zdaňují zahraniční příjmy v Čechách, dvojí zdanění)
  • Předpisy, ze kterých se vychází
  • Základní pojmy
  • Smlouvy o zamezení dvojího zdanění
  • Důležitost dokumentace
  • Vybrané praktické případy a zkušenosti z daňových kontrol

Není určeno pro zástupce účetních a poradenských firem.

Jak se přihlásit?

Pomocí online formuláře ZDE

Pro studenty platí zvýhodněná cena počítaná jako 75% sleva z ceny tutorialu po zadání slevového kódu TSTUDENT18. Prosíme studenty, ať donesou na kurz potvrzení o studiu k nahlédnutí (stačí platný ISIC).

V ceně je zahrnuto malé občerstvení.

29.11.2018  Praha
09:00 – 13:00 hod.