SQL Server - základy Business Intelligence (MSQL6)

Databáze, MS SQL

Pomozte Vaší firmě dostat z Vašich dat nové poznatky, které ji podpoří v růstu a ziskovosti.
SQL Server jako jednotka ve světě Business Intelligence dokáže mnohem více, než běžná databáze. Na tomto kurzu se dozvíte, jak dát analytikům, manažerům a obchodníkům možnost snadno analyzovat obrovské množství dat, bez čekání a bez vlivu na produkční systémy firmy. Také se naučíte, jak si běžní uživatelé mohou jednoduše vytvářet vlastní přehledy, analýzy, grafy a reporty nad nimi - bez znalosti fungování SQL Serveru. Vedoucím pracovníkům umožníte mít přehled o tom, co se děje ve firmě, v reálném čase, a v jim přirozené formě.

Privátní školení a termíny na míru

Toto téma je možné zrealizovat pouze jako privátní, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce.

V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vstupů zaslaných e-mailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu a celkového počtu přihlášených osob.

Lokalita, termín kurzu

Virtuálně se můžete přidat i ke školením ve výše nabízených lokalitách. Do poznámky v objednávce prosím uveďte „Připojím se virtuálně“

Náplň kurzu:

Skrýt detaily
  • Úvod do Business Intelligence
    1. Přehled Microsoft BI technologií a jejich použití
    2. Transakčních a analytické databáze (OLTP / OLAP)
    3. BI projekt - databázová, transformační a analytická vrstva
  • Integration Services - tvorba a plnění datových skladů
    1. Datové sklady, data marty a jejich využití v praxi
    2. DWH - příprava dimensionálního datového modelu (star / snowflake)
    3. ETL - plnění a aktualizace datového skladu
    4. Integration services (SSIS) - nástroj pro tvorbu ETL projektů
    5. Praktický příklad ETL projektu
    6. Nasazení SSIS projektu (balíčku) na server a jeho pravidelné spouštění
    7. Optimalizace DWH databáze
  • Analysis Services - Flexibilní analýzy v reálném čase
    1. Úvod do Analysis Services - tabulární a multidimensionální datový model
    2. Multidimensionální model (OLAP) - datové zdroje, datové pohledy, dimenze a metriky
    3. Základy jazyka MDX
    4. Přidání vlastní logiky do OLAP kostek - kalkulované členy a sety
    5. Sledování výkonnosti firmy - tvorba KPI ukazatelů
    6. Možnosti spustitelných akcí z kostky - standardní, drilthrough a reportingové akce
    7. Pohledy a jazykové překlady
    8. Tabulární model - PowerPivot v Excelu a SSAS tabularní model
    9. Základy jazyka DAX
    10. Nasazení analytických databází a modelů na server, přístupová oprávnění a processing
    11. Připojení k analytické databázi z Excelu - analýza dat pro koncové uživatele
    12. Data Mining - praktické využití a ukázkový příklad dolování dat s využitím statistických modelů
  • Reporting Services - kompletní reporting pro každého
    1. Tvorba reportů v Report Designeru - seskupování, filtrace a třídění dat
    2. Základní typy reportů a jejich formátování - matrix, tablix, list
    3. Používání agregačních funkcí
    4. Exporty reportů do různých formátu - PDF, Excel a další
    5. Skrývání a zobrazování dat - drilldown / drillthrough v reportech
    6. Podmíněné formátování a zobrazování dat
    7. Grafické zobrazování dat - grafy, mapy, indikátory, data bars a sparklines
    8. Parametrizace reportů - typy parametrů, datasety parametrů a jejich konfigurace
    9. Self Service reporting - tvorba reportů v Report Builderu
    10. MDX Reporty nad OLAP databází
    11. Publikování, optimalizace spuštění a automatické odběry reportů
Předpokládané znalosti:
Základní přehled v relačních databázích. Vhodné je mít základy z reportingu a analýz, optimální je znát procesy řízení a rozhodování v podniku. Komponenty Business Intelligence SQL Serveru jsou zcela nezávislé na databází SQL Serveru, takže je možné je použít nad libovolnými datovými zdroji, není třeba znát SQL Server.
Časový rozvrh:
3 dny (9:00hod. - 17:00hod.)
Cena za osobu:
11 900,00 Kč (14 399,00 Kč včetně 21% DPH)

Vybrané zákaznické reference

ČEPS, a.s., Jiří Š.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"Byl jsem se školením spokojený. Pan školitel už víc udělat nemohl."
ČEPS, a.s., Daniel M.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"Lektor je velice ochotný a jeho přednes srozumitelný. Společně jsme vyřešili problémy, které ve firmě s SQL máme."
ČEPS, a.s., Milan K.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"Největším přínosem byla možnost probíranou látku zkoušet na reálných firemních datech a další výhodou je možnost konzultovat problematiku s lektorem osobně, což je příjemnější než online kontakt."
Východoslovenská energetika Holding a.s., Jaroslav K.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"Dobry den, s ohledem na siroky zaber a komprimace temat do tak malého casoveho useku to bylo obdivuhodne, jak lektor brilantne toto zvladl. Dokazi si predstavi, ze po nejake dobe, kdy budpu ucastnici kurzu pouzovat nabyte znalosti, by se mohl se stejnym lektorem usporadat cca 2 denni workshop."
Východoslovenská energetika a.s., Pavol P.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"Zo skolenia mam velmi pozitivny dojem. Lektor je odbornikom z praxe, ktory nam objasnil, ako v praxi pouzivat jednotlive nastroje. Kurz bol o zakladoch MS SQL BI a naplnil moje ocakavania, dakujem."
Home Credit International a.s., Zbyněk V.
SQL Server - základy Business Intelligence ( MSQL6)
"velmi se mi kurz libil, zcela splnil moje ocekavani"