Six Sigma Green Belt

Six Sigma je disciplinovaný proces, využívající analýzu dat k maximalizaci obchodního úspěchu.  Osmidenní školení nabízející plné osvojení metody Six Sigma na úrovni Green Belt. Detailní proškolení fází DMAIC a dvanácti kroků Six Sigma projektu. Základní seznámení s nástroji štíhlé výroby a se softwarem STATISTICA.

V průběhu školení získají účastníci základní uživatelskou znalost softwaru STATISTICA, který je nezbytným pomocníkem v průběhu celého six sigma projektu. Tento kurz je certifikovaným kurzem Green Belt.

Program kurzu

• Základní informace o softwaru STATISTICA
    • Výukové zdroje pro software a možnosti nápovědy
  • Základní popis metodiky STATISTICA
    • Očekávané přínosySTATISTICA
    • Výběr oblastí
    • Plánování projektů
    • Role a zodpovědnosti
  • Six Sigma projekt
    • Pět fází projektu:
    • 1. Define
    • Popis souč. stavum problému, defektu
    • Určení metriky
    • Identifikace požadavků zákazníka
    • 2. Measure
    • Ověření měřícího systému
    • Definice cíle
    • Identifikace vstupů
    • 3. Analyse
    • Testování hypotéz
    • Odhalování vztahů mezi vstupy a výstupem
    • 4. Improve – DOE
    • Dosažení zlepšení
    • Nastavení nových tolerancí
    • Výpočet schopnosti zlepšeného procesu
    • 5. Control
    • Řízení zlepšeného procesu
  • Lean Manufacturing
    • Nástroje Lean Manufacturing
    • Sedm druhů plýtvání
  • Data
    • Statistická analýza dat

Rozvrh kurzu Six Sigma Green Belt:

• Kurz rozdělen na tři bloky. Mezi jednotlivými bloky je několikatýdenní pauza, aby měli účastníci čas pracovat na svých prvních projektech a nabyté teoretické znalosti uvést do praxe. Do kurzu si mohou účastníci svá vlastní data přinést a konzultovat postup s lektorem. V průběhu školení budou mít možnost si svá data statisticky zanalyzovat.
  • 1. Blok – 3 dny
    • Teoretická část - co je to Six Sigma, jaké jsou očekávané přínosy, jak vybrat oblast pro Six Sigma projekt atd.
    • Praktická část - první dvě fáze Six Sigma projektu. tj. fáze definice a měření.
    • Konzultační část - v průběhu prvního bloku školení prostor na diskuzi ohledně vlastních přinesených dat, či návrhů na projekty, které si někteří účastníci již přivezou sebou. Ale není to podmínka účasti.

• 2. Blok – 3 dny
    • Praktická část – Další část školení bude zaměřená na fázi analýzy v projektu Six Sigma, v které odhalujeme vlivy vstupů na výstupy či vzájemné vztahy mezi proměnnými. V tomto bloku dojde také k bližšímu seznámení se statistickým softwarem STATISTICA, který je mimo jiné používán i v projektech Six Sigma.
    • Konzultační část - Účastníci si sami prakticky vyzkouší testování hypotéz a další statistické testy, které budou posléze sami při pracích na svých projektech provádět.

• 3. Blok – 2 dny
    • Praktická část - poslední dvě fáze projektu Six Sigma. A těmi jsou fáze zlepšení a fáze řízení. Účastníci se naučí jak dosáhnout zlepšení ve svých projektech a hlavně jakými nástroji dosáhnout toho, aby zlepšení bylo trvalé.
    • Konzultační část – stejně jako v předešlých blocích, bude prostor i na konzultace vlastních projektů.

Six Sigma Green Belt

Praha Upřesnující informace k termínu