Řešení drogové problematiky a testování drog v pedagogické praxi

Cílem předmětu je poskytnout posluchačům kurzu základní východiska pro další praxi ve zvoleném oboru činnosti a znalosti základů problematiky drog a souvisejících ustanovení trestního práva a přestupkového práva ve vztahu k jejich specializaci. Důležitou součástí je manuál postupu testování drog ve školách. Předmět je zaměřen na studium obsahu, systémových vazeb a rozhodujících institutů drogové problematiky v celé její šíři se zaměřením na situaci v České republice v souvislosti s aktuálními legislativními změnami. Obsah kurzu  je  zaměřen na úpravu dané problematiky v novém trestním zákoníku a také ve vybraných souvisejících předpisech, zejména v přestupkovém zákoně, školského zákoně a zákoně o soudnictví ve věcech mládeže.
Obsah:
  1. Současná situace a aktuální problematika drogové scény
  2. Nejužívanější druhy drog a jejich účinky a projevy
  3. Testování drog a postup v případě podezření zneužívání drog ve škole
  4. Právní úprava drogové problematiky, současná situace a trendy
  5. Prevence drogové závislosti se zaměřením na pedagogickou praxi
  6. kazuistika
Při výkladu budou používány praktické ukázky, učební texty a texty právních předpisů v aktuálním znění, prezentace Power Point.

Řešení drogové problematiky a testování drog v pedagogické praxi

22.11.2017  Praha Upřesnující informace k termínu