Praktické dopady Brexitu

 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Politických vězňů 20,, Praha
 • Termín

 • Termín zahájení:
  17.12.2018
 • Termín ukončení:
  17.12.2018
 • Cena *

 • Cena:
  0 Kč
 • Popis ceny:

Popis kurzu Praktické dopady Brexitu

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Generálním ředitelstvím cel ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice srdečně zvou na seminář Praktické dopady Brexitu, který proběhne dne 17. 12. 2018, od 13.00 hod. v budově MPO, Politických vězňů 20.

Cílem semináře je informovat o stavu vyjednávání mezi EU a Spojeným královstvím a připravit české podnikatelské subjekty i na situaci, kdy by došlo k Brexitu bez sjednané výstupové dohody. Ke změně vzájemných obchodních vztahů mezi ČR a Spojeným královstvím by v tom případě došlo bez dvouletého přechodného období a vzájemný obchod by nemohl využívat žádných preferenčních pravidel. 

Program semináře:

Úvodní slovo: Aktuální situace v procesu vyjednávání přístupové dohody

Přípravy na Brexit v oblasti obchodu a zdanění
Josef Hupperetz, Evropská komise, Pracovní skupina pro přípravu a vyjednávání podle čl. 50 Lisabonské smlouvy, expert na oblast obchodu a zdanění. 
Předpokládané dopady Brexitu v oblasti cel, nepřímého zdanění, dovozních a vývozních licencí, preferenčních pravidel původu, daně z přidané hodnoty a práv duševního vlastnictví

Celní řízení po vystoupení Velké Británie z EU
plk. Mgr. Lubomír Doskočil, Generální ředitelství cel, vedoucí oddělení Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury

Mgr. Richard Vesecký, Generální ředitelství cel, metodik celního řízení
Řádné ukončení celních procedur ke konci přechodného období (v případě podpisu Výstupové dohody) a důsledky v případě vystoupení Spojeného království z EU bez dohody (tzv. no-deal scénář); základní povinnosti, které vzniknout hospodářským subjektům z celního pohledu

Panelová diskuse
Dotazy bude možné klást jak přímo, tak on-line prostřednictvím aplikace Sli.do.

Seminář bude probíhat v českém a anglickém jazyce, tlumočení bude zajištěno. 
Na začátku semináře bude k dispozici malé občerstvení.

Na seminář je možné přihlásit se do 13. 12. 2018 prostřednictvím emailu: polnicka@mpo.cz.Stačí zaslat své jméno a jméno společnosti či organizace, kterou zastupujete.

Objednat účast na kurzu - Praktické dopady Brexitu
Máte-li dotaz kontaktujte dodavatele kurzu.
Jméno:
Společnost:
Pozice ve firmě:
Text:
Počet účastníků (číslo):
E-mail:
Telefon:
Tato objednávka se Vám přičte do klubu Educity
Pokud ještě nemáte klubovou kartu, zaregistrujte se zde a kartu Vám zašleme zdarma.
Číslo Vaší klubové karty:
  
Ulice:
Město:
IČ:
PSČ:
DIČ:
Kontrola proti spamu. Kolik je deset a jedna ? Součet zapište číslicemi.

Vyplněním formuláře poskytuji správci webu společnosti IVITERA a.s., Kafkova 16, 160 00 Praha, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu za účelem zaslání vyžádané informace o nabídce vzdělávacích akcí společností IVITERA a.s. a pro zpřístupnění těchto údajů k zaslání vyžádané informace vhodným vzdělávacím společnostem. To vše v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé. Souhlas může být kdykoli odvolán.

Správce prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami

*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace