Povinnosti ředitele MŠ se zaměřenímna správní řízení a pracovněprávní oblast

Cílem semináře je seznámit vedoucí pracovníky mateřské školy s legislativní úpravou klíčových momentů od zahájení po ukončení vzdělávání žáka vzdělávání v mateřské škole, s povinnostmi ředitele školy při zajištění provozu školy a vzdělávání ve škole, v pracovněprávní oblasti a v oblasti správního řízení typického pro mateřskou školu.
Obsah semináře:
Rozhodování ve správním řízení a mimo správní řízení: přijímání k předškolnímu vzdělávání, kritéria přijetí, sestavení a doručování rozhodnutí, odvolání proti rozhodnutí, rozhodnutí o ukončení předškolního vzdělávání, rozhodnutí o snížení nebo prominutí úplaty, bezúplatné vzdělávání v mateřské škole, odklad povinné školní docházky.
Provoz mateřské školy: prostorové a časové vymezení provozu, hygienické požadavky, omezení provozu, zabezpečení budovy, písemná dohoda se zákonnými zástupci o pobytu a stravování dítěte, vyzvedávání dětí, přijetí/nepřijetí nemocného dítěte, porušování pravidel provozu a rozhodnutí o ukončení předškolního vzdělávání. Pravidla pro zacházení s majetkem školy, odpovědnost za škodu. Bezpečnost a ochrana zdraví dětí.
Povinnosti v pracovněprávní oblasti: postup před vznikem pracovního poměru, spolupráce s úřadem práce, vznik, průběh a změny pracovního poměru, personální agenda zaměstnance se zaměřením na specifika ve školství, ochrana osobních údajů, skončení pracovního poměru a jeho specifika ve školství (postup při skončení pracovního poměru při slučování škol, výpověď), dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti. Zapracování povinností ředitele MŠ do vnitřních směrnic. Diskuse, dotazy.

Povinnosti ředitele MŠ se zaměřenímna správní řízení a pracovněprávní oblast

25.1.2017  Praha Upřesnující informace k termínu