Personalista v roli firemního trenéra

Úvod
Role personalisty v dnešní turbulentní době může být chápána podobně, jako role sportovního (či přímo fotbalového) trenéra – jeho cíle a rozpočet určuje majitel (zaměstnavatel) a právě jemu personalista zodpovídá za strategii, naplňování cílů a též za průběžné hodnocení týmu, případně odhad jeho budoucího vývoje. Tým nebývá složený pouze ze samých hvězd, vítězí taková sestava, která ví proč, jak a oč se hraje. Rozvoj všech hráčů (zaměstnanců), včetně talentů, jejich usměrňování a pomoc při zvládnutí svěřených rolí v týmu, to vše v zájmu strategie a dosažení cíle je právě tím, čím je úloha firemního trenéra definována, nemluvě o tom, že dále zodpovídá i za správnou náladu a „chemii“ uvnitř týmu. Vyladění všech těchto aspektů pak umožňuje plynulé dosažení cíle, a to vše v podmínkách, které se neustále mění. Víc, než kdy jindy připomíná role personalisty roli trenéra a víc, než kdy jindy rozhodují nyní personalisté o budoucnosti svých společností.

Cíle
Absolvent kurzu pozná specifika vzdělávání dospělých, uvědomí si význam vlastního image a profesionálního vystupování při vzdělávání druhých, seznámí se se strukturou vzdělávacího procesu, naučí se připravit vzdělávací program vzhledem k vytyčeným cílům a bude realizovat krátký vzdělávací program.

Obsah
Osobnost lektora, image a profesionální vystupování lektora, individuální příprava lektora na výuku. Prezentační dovednosti lektora, interního školitele. Účastník vzdělávacího programu. Příprava vzdělávacího programu. Realizace vzdělávacího programu. Příprava vlastního vzdělávacího programu a trénink lektorských dovedností s dvojitou zpětnou vazbou.

Metodika
Interaktivní výklad s diskuzí, videotrénink se zpětnou vazbou, prezentace, trénink ve dvojicích s pozorovatelem, workshop, cvičení, modelové situace, brainstorming, skupinová práce, hraní rolí.

Určeno
Všem příležitostným školitelům a trenérům jako návod, jak s účastníky vzdělávacího programu pracovat a zlepšit své lektorské dovednosti.

Personalista v roli firemního trenéra

19.11.2018 –  20.11.2018  Praha