OpenStack - postavte si vlastní IaaS cloud (OPS1)

Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
  • Místo konání

  • Region:
    Praha
  • Adresa:
    Praha
  • Termín

Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu OpenStack - postavte si vlastní IaaS cloud (OPS1)

Popis kurzu

Historie a cíle projektu    Co je to vlastně cloud?       Definice cloudu       Typy cloudů    Co je Openstack?       Představení projektu       Popis funkce       Terminologie    Možnosti nasazení       Způsoby nasazení       Specifika některých způsobů nasazení       Instalace    Představení jednotlivých komponent       Horizon          - Funkce služby v rámci projektu          - Použití       Keystone          - Funkce služby v rámci projektu          - Vytvoření tenantu,uživatele, přiřazování rolí       Messaging          - Funkce služby v rámci projektu          - Popis jednotlivých prvků AMPQ       Neutron          - Funkce služby v rámci projektu          - Obecný popis jednotlivých typů sítí          - Nastavení systému pro správnou funkci s OpenVSwitch          - Trasování paketů v rámci tenant sítě          - Popis prvků Neutronu a OpenVSwitch          - Vytváření sítí, subnetů, routerů       Storage v Openstacku       Cinder          - Funkce služby v rámci projektu          - Základní příkazy pro správu volume          - Použití LVM jako backend storage          - Použítí NFS jako backend storage          - Použití GlusterFS jako backend storage       Glance          - Funkce služby v rámci projektu          - Import veřejně dostupného image          - Popis způsobů vytvoření vlastních image souborů          - Generavání vlastních image souborů       Nova          - Funkce služby v rámci projektu          - Základní správa instancí          - Migrace instancí          - Cloud-init       Heat          - Funkce služby v rámci projektu          - Popis jednotlivých prvků templatů          - Vytvoření templatů a jejich následná aplikace       Ceilometer          - Funkce služby v rámci projektu          - Zjišťování metrik          - Vytváření alarmů       Swift          - Funkce služby v rámci projektu          - Vytvoření ringů          - Správa device          - Zjišťování informací o clusteru    Zálohování       Metodika zálohování jednotlivých typů nodu U všech komponent jsou praktická cvičení, jak na použití základních příkazů a jejich ekvivalet v rámci webovém prostředí, tak na řešení problémů, které mohou nastat při provozu.

Cíle kurzu

Kurz je určen zkušeným administrátorům, kteří chtějí pochopit základy fungování Openstacku, možnosti jeho nasazení, ovládání a správu. Kurz je z velké části praktický a předpokládá základní znalosti správy disků, síťových protokolů a obecných schopností správy Linuxových systémů.
Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - PC-DIR Real, s.r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je šest a pět ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

PC-DIR Real, s.r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Mlýnská 425/70, Brno

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace