Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Novinky ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti

OBSAH SEMINÁŘE:
* Aktuální legislativa a připravované změny na rok 2019.
* Rekapitulace změn přijatých pro rok 2018 (zavedení elektronického Prohlášení k dani, změny ve srážkové dani vybírané zvláštní sazbou, postup při zdanění příjmů plynoucích současně na základě pracovní smlouvy a dohody o pracovní činnosti nebo o provedení práce od jednoho zaměstnavatele, problémy kolem daňového zvýhodnění, poskytování příspěvků na penzijní připojištění a životní pojištění podle nových pravidel, změny podmínek pro uplatnění slevy na průkaz ZTP/P a invaliditu, doklady předkládané zaměstnavateli, atd.).
* Aktuální problémy v praxi: např. daňový režim masáží hrazených z FKSP, poskytnutí slevy na dani na zahraniční invalidní důchod a průkaz ZTP/P.
* Zpřesnění definice plátce daně a její význam.
* Slabikář pro daňové úlevy na děti předškolního věku.
* Problematika zaměstnaneckých benefitů: účel, legislativní východiska, definice, členění, oceňování a daňový režim (příjmy, které nejsou předmětem daně, příjmy od daně osvobozené, daňový režim vybraných benefitů vč. nepeněžního příspěvku na tištěné knihy a bezúplatných plnění na léčení s odkládací podmínkou), atp.
* Aktuality v oblasti soustavné přípravy na budoucí povolání.
* Opravy chyb při výpočtu záloh, daně a daňového zvýhodnění.
* Aktuálně z vybraných dotazů: zdanění doplatků mezd za uplynulé roky, úroků z dlužné mzdy, pojištění z titulu odpovědnosti člena orgánu pro případ škody plynoucí z výkonu funkce, problémy kolem náhrady mzdy za dobu dočasné pracovní neschopnosti, atd.
* Informace o změnách v daňových tiskopisech.
* Diskuse.

Upozornění: Program semináře bude aktualizován podle stavu legislativních změn k datu konání semináře. Výklad bude ilustrován na příkladech a pro účastníky semináře bude k dispozici podkladový materiál.

Novinky ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti

19.12.2018  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je devět a sedm ? Součet zapište číslicemi.