Norština

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
 • Akce

 • Typ akce:
  kurz
 • Vedeno v jazyce:
  česky
 • ID akce:
  2443768
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:

Popis kurzu Norština

Výuka norštiny v kurzech

Výuka norštiny je možná v malých kroužcích do 4 - 7 studentů nebo menších nejčastěji v pololetních semestrech nebo individuálním způsobem. Pro lepší studium jazyka je nejvýhodnější studovat v takto malých kroužcích - takto se každý studující více dostane k procvičení jazyka a dokonale se seznámí s každou záludností. Rovněž je zajištěna i frekventovaná konverzace mezi lektory a studenty. Díky naši výborné lektorce nebo rodilému mluvčímu na konverzaci Vám můžeme nabídnout a zaručit vysokou úroveň kurzů a nejkomplexnější výuku norštiny na mnoha úrovních pokročilosti. Přečtěte si podrobně o skupinových kurzech a podívejte se na ROZVRH KURZŮ NORŠTINY pro začátečníky i pokročilé.

Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce

Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK. Takto studovat můžete začít kdykoliv.

Lektoři

Česká lektorka a rodilý mluvčí, mluvící česky. Všichni mají odpovídající univerzitní vzdělání, stáže a dlouhodobé pobyty v Norsku, v naší jazykové škole učí dlouhodobě a nejpokročilejší kurz s ní pokračuje už 5. rokem. To mluví samo za sebe. A pokud náhodou na některou lekci nemůžete přijít, může Vám poslat Vám příslušné materiály a probíranou látku e-mailem. Tak o nic nepřijdete.

Učebnice

Vyučující používají učebnici Norština nejen pro samouky nebo norské På vei případně další. K výuce používají lektoři také mnoho vlastních materiálů pro zvládnutí gramatiky, slovní zásoby a procvičování gramatických a konverzačních dovedností.

V individuálních kurzech podle požadavků posluchače vyučujeme podle téže učebnice, nebo chystáte-li se odjet z pracovních či osobních důvodů do Norska v krátké době, dává lektorka přednost některé z norských učebnic, které se používají i přímo v Norsku v kurzech pro přistěhovalce. Učební materiály podle těchto norských učebnic, včetně CD od nás dostanete.

Za 1. semestr se u nás naučíte

Za první semestr se posluchač naučí přítomný a minulý čas sloves, včetně sloves způsobových; tvary podstatných jmen (určité + neurčité, jednotné + množné číslo); slovosled jednoduché věty + obou typů vedlejších vět. Samozřejmě se probírají i konverzační témata (restaurace, popis cesty, nakupování, počasí apod.).

Pokrok závisí i na tom, umíte-li jako začínající posluchač angličtinu a/nebo němčinu, pak jde norština mnohem snáze.

Firemní výuka norštiny

Náleží mezi vaše firemní partnery Norsko? Nebo jste firma se zahraniční účastí a norská firma je Vaším partnerskou společností? Znalost jazyka dané země je výraznou výhodou při všech jednáních. Výuka norštiny ve firmě se odvíjí podle Vašich konkrétních požadavků. Nemusíte se starat o dopravu do učebny v jazykové škole, protože lektoři rádi zajdou k vám v domluvený čas. Nebo můžete využít našich vybavených učeben a výuku absolvovat u nás v centru Prahy. Přečtěte si podrobněji o firemních kurzech.

Pro podnikatele, firmy a jejich zaměstnance také nabízíme kromě jazykových kurzů i seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Norska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.

A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - stačí jenom zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete se hned věnovat norštině.

Online výuka norštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz norštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale i odkudkoliv z naší republiky nebo už z Norska. Výuka norštiny online je podmíněna pouze funkčním počítačem s volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory a připojením k internetu. Výhodou je i webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí jenom zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Norsko a norština

Při poslední cestě do zahraničí se Vám zalíbilo Norsko a jeho přírodní krásy natolik, že se chcete pravidelně vracet a také naučit jazyk země? Nebo se chcete v Norsku usadit a pracovat? Jaková škola Mgr. Dana Čepková Praha v Hybernské ulici 22, Vám pomůže splnit vaše přání, protože nabízí kurzy a individuální výuku více než 40 jazyků pro začátečníky i pokročilé, kde samozřejmě nechybí ani norština. Začátečníci zahajují kurzy norštiny ve stanovených termínech, pokročilí se kromě toho mohou připojit kdykoliv během probíhající výukových termínů.

O norštině

Norština patří do skupiny severogermánských jazyků. Nejstarší písemné památky v norštině jsou z 10.-11. století a jsou psány runovým písmem. Od 12. století se píše latinkou. Ve středověku ( od 14. století ) po násilném spojení Norska s Dánskem byla norština postupně potlačována dánštinou. Ta se v té době používala v politickém, kulturním i společenském životě.

Po roce 1814, po osamostatnění Norska vznikly dvě spisovné formy norského jazyka. První vyšla z jazyka vzdělané vrstvy ve městech - je odvozena z dánštiny a dnes jí mluví většina obyvatel. Jmenuje se bokmål (riksmal). Druhá forma nynorsk (landsmal) byla vytvořena uměle kolem r. 1853 I. Aasenem na základě norských nářečí.

Po lítém boji zastánců jednotlivých forem bylo roku 1885 uzákoněno rovnoprávné používání obou. To sebou přináší jistý problém volitelnosti pravopisu. Potýkají se s tím rodilí mluvčí i zájemci o tento krásný jazyk.

U nás se naučíte formu většiny Norů - bokmål.

Ukázka textu

Ordet dufter av punsj og sigarer, minner om rød fløyel og palmer i potte. For to hundre år siden var salongen borgerskapets og aristokratiets kulturelle samlingspunkt, der samtalen sto i fokus. - Salongen ga kvinnene mulighet til å delta offentlig, og fikk mange av dem til å skrive, sier Torill Steinfeld.

Norsky se domluvíte:

V Norsku, v norských komunitách v Kanadě a USA a dorozumíte se ve Švédsku.

Podzimní semestr 2016 začíná od 19. září, čas první hodiny naleznete ZDE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace