Nastavení transferových cen a jejich obhajoba před finančním úřadem

seminář

Určeno: pro manažery finančních oddělení, členy vedení a majitele společností.

Cíl/Anotace: Seznámíme Vás s problematikou převodních cen v nezbytném nadhledu. Projdeme s Vámi přílohu daňového přiznání a řekneme Vám, co o Vás bude finanční správa vědět. Dotkneme se i témat dokumentace tvorby převodních cen, procesu daňové kontroly převodních cen, jejích dopadů a trestní odpovědnosti. Závěrem Vás seznámíme s trendy v oblasti převodních cen v mezinárodním pojetí a jejich možnými dopady v ČR.

Program semináře:

• podstata převodních cen mezi spřízněnými osobami: princip tržního odstupu, regulace, význam správného nastavení převodních cen
  • analýza nové přílohy daňového přiznání: na co se finanční správa ptá a proč?
  • proces daňové kontroly převodních cen, její dopady na straně společnosti a spřízněných společností, sankce, ekonomické dvojí zdanění zisku, trestní a jiná právní odpovědnost
  • metodologie správného postupu: funkční analýza, srovnávací analýza, metody stanovení převodních cen
  • dokumentace způsobu tvorby převodních cen, závazné posouzení, smluvní dokumentace,
  • management rizik v převodních cenách
  • nadcházející budoucnost: OECD, dopady „Base Erosion and Profit Shifting“

Čas: 9 - 13 hodin

Cena: 1.200,- Kč bez DPH (pro studenty 300,- Kč)

V ceně je zahrnuto malé občerstvení!

Jak se přihlásit?

Pomocí online formuláře ZDE