Mzdové účetnictví

Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod číslem MSMT-2268/2014-1/136.

Účastníci kurzu získají znalosti potřebné pro vykonávání práce mzdové(ho) účetní: zorientují se v zákonech týkajících se mezd a odměňování, naučí se základy pracovně-právních vztahů. Budou schopni vypočítat složky mzdy, daň z příjmu, nemocenskou a vést evidenční listy důchodového pojištění. Absolventi kurzu budou tedy umět vést kompletní mzdovou agendu. V ceně kurzu je zahrnuta hodnotná příručka pro mzdové účetní.

Obsah rekvalifikačního kurzu Mzdové účetnictví

• Personalistika
  • Mzda a odměňování
  • Zdravotní pojištění
  • Sociální pojištění
  • Nemocenské pojištění a pracovní neschopnost
  • Daň z příjmu
  • Srážky ze mzdy
  • Důchodové pojištění
  • Pracovní úrazy, náhrada škody
  • Cestovní náhrady
  • Praktické příklady a opakování

Rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví je akreditovaný MŠMT pod číslem MSMT-2268/2014-1/136. Akreditované rekvalifikační kurzy dodržují pravidla stanovená vyhláškou MŠMT č. 176/2009 Sb., kterou se stanoví náležitosti žádosti o akreditaci vzdělávacího programu, organizace vzdělávání v rekvalifikačním zařízení a způsob jeho ukončení.

Více o rekvalifikačních kurzech a jejich pořádání se můžete dočíst na stránkáchMinisterstva školství, mládeže a tělovýchovy zde: www.msmt.cz.

Akreditovaný rekvalifikační kurz může zájemcům a uchazečům o zaměstnání proplatit Úřad práce České republiky jako tzv. Zvolenou rekvalifikaci. Více o možnostech proplácení se můžete dozvědět zde: portal.mpsv.czPro informace, jak postupovat a zvolit tuto rekvalifikaci nás kontaktujte na acz@aczprace.cz nebo 222 365 819.

Organizace výuky

Rozsah kurzu: celkem 80 výukových hodin. V ceně kurzu jsou zahrnuty teplé a studené nápoje a veškeré studijní materiály včetně příručky Vybíral, V.: Mzdové účetnictví 2016 - praktický průvodce, Grada 2016.

Mzdové účetnictví

akreditace MŠMT (další vzdělávaní pedagogických pracovníků)

9.5.2016 –  26.5.2016  Praha Upřesnující informace k termínu