Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

MS Excel - Kontingenční tabulky, verze 2013/2010/2007

Popis:

Kurz je zaměřen na analýzu rozsáhlejších datových tabulek a dalších datových souborů pomocí nástroje "Kontingenční tabulka" v programu MS Excel. Kurz seznámí posluchače se základy tvorby kontingenčních tabulek a dále i s pokročilými možnostmi, postupy tvorby a nastavení těchto tabulek. Vše dokumentováno bohatými příklady z praxe.

Osnova:

• Úvod do problematiky
    • Základní vysvětlení principu kontingenčních tabulek
    • Požadavky na strukturu vstupních dat
    • Srovnání nástroje „Kontingenční tabulka" s nástrojem „Souhrn"
  • Získání vstupních dat pro kontingenční tabulku
    • Tabulka vytvořená z dat uvedených v listu sešitu Excel
    • Použití externího zdroje dat pro kontingenční tabulku
  • Vytvoření jednoduché kontingenční tabulky
    • Vytvoření tabulky pomocí průvodce
    • Vysvětlení použití základních konstrukčních prvků tabulky - polí „řádek", „sloupec", „stránka" a „data", princip tvorby tabulky
    • Základní formátování tabulky, možnosti zobrazení a skrytí skupinových položek
  • Práce s kontingenční tabulkou
    • Dodatečná změna struktury tabulky
    • Aktualizace dat
    • Zobrazení a skrytí detailů polí
  • Pokročilé techniky pro práci s kontingenční tabulkou
    • Různé možnosti nastavení pro datová výpočtová pole - procenta, mezisoučty, počty
    • Použití výpočtového pole a výpočtové položky v kontingenční tabulce
    • Pokročilé formátování kontingenční tabulky, použití podmíněného formátu
    • Vytváření intervalových kategorií pro číselné a časové údaje
  • Kontingenční graf
    • Vytvoření kontingenčního grafu na základě kontingenční tabulky
    • Popis jednotlivých typů grafů vhodných pro zobrazení dat uvedených v kontingenční tabulce
    • Formátování a úprava grafu
    • Pokročilejší práce s jednotlivými objekty grafu (datové řady, osy, popisky, spojnice trendu, mřížky atd...)
  • Závěr - shrnutí

Doporučené znalosti:

Účastníci tohoto kurzu by měli mít základní znalosti na úrovni kurzu MS Excel I. - základní kurz. Předpokládáme tedy základní znalost práce s programem MS Excel, základní znalost vytváření a formátování tabulek, použití jednoduchých funkcí atd.

Poznámka:

Kurz je vhodný pro účastníky, kteří používají tyto verze MS Excelu: 2003/2007/2010. Pro praktické procvičování probírané látky a řešení příkladů během školení na počítačích v učebně jsou k dispozici verze 2003/2007/2010. Každý účastník má možnost vybrat si pro praktickou práci během školení jednu z těchto verzí.

Před absolvováním tohoto kurzu doporučujeme absolvovat některý z těchto předcházejících kurzů:

MS Excel I. - základní kurz, verze 2010/2007/2003

Po obsolvování tohoto kurzu můžete své znalosti dále rozšířit v některém z těchto navazujících kurzů:

MS Excel - Makra a formuláře, verze 2010/2007/2003 Visual Basic pro MS Excel I. - základní kurz, verze 2010/2007/2003

MS Excel - Kontingenční tabulky, verze 2013/2010/2007

9.12.2014  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a osm ? Součet zapište číslicemi.