Legislativa nakládání s odpady v roce 2015 aneb jak být vždy o krok napřed

Téma školení:

• Toto speciální školení bude zaměřeno především na novinky v legislativě odpadového hospodářství. Nezapomeneme však ani na základní definice a legislativní povinnosti.
  • Velký důraz bude kladen na evidenci odpadů a přepravy, včetně změn, které se v tomto roce chystají. Zejména zákon 229/2014 Sb., který zavádí změny v budoucím skládkování odpadů, povinnosti třídění odpadů v obcích. Vyhl. 321/2014 Sb., nakládání s bioodpadem a také třídění a výkup kovů. Novela reaguje na připomínky Evropské komise. Povinnosti závazné jak pro původce odpadů, tak pro provozovatele zařízení.
  • Dále Vás seznámíme s připravovanými legislativními změnami v odpadovém hospodářství. Zejména s tzv. Euronovelou (někdy také označovanou jakoInfringementovou), která bude mít zásadní vliv na evidenci a ohlašování přepravy nebezpečných odpadů.
  • V samostatné části uvedeme názorné příklady označování odpadů, příklady nevhodného nakládání s odpady.
  • Vysvětlíme co je to zpětný odběr a jaké jsou nejčastější chyby v evidencích - na co si dát pozor.
  • Zajímavou formou dotazů Vás naučíme nejdůležitější zásady při nakládání s odpady.

Poukážeme na nejčastější nedostatky při kontrolách státní správy. Vysvětlíme jak se jich vyvarovat.

Obsah kurzu:

• Přehled právních předpisů, aktuality a připravované změny
  • Aktuální sdělení a stanoviska MŽP
  • Příprava na novelu „Ohlašování přepravy NO elektronicky“
  • Vše doplníme o praktické příklady a ukázky
  • Odpady a využití zařazení v režimu vedlejšího produktu
  • Stavební odpady – nakládání s nimi
  • Nová stanoviska MŽP – zařízení pro úpravu stavebních odpadů
  • Kontrola orgánů státní správy
  • Zahájení správního řízení – postup a náprava chyb

Kurz je určen pro všechny zájemce

Legislativa nakládání s odpady v roce 2015 aneb jak být vždy o krok napřed