Lean Six Sigma Yellow & Green Belt (CZ)

Lean Six Sigma je manažerská metodologie, která má za cíl zvýšení kvality, výkonnosti a zákaznické spokojenosti při současném snížení nákladů. Hlavním úkolem je systematické odstranění plýtvání ze všech firemních procesů a zachování pouze těch aktivit, které mají skutečnou hodnotu pro zákazníka. Koncepce Lean Six Sigma vznikala ve společnostech Toyota, Motorola a GE. V dnešní době však již není doménou průmyslu, je dlouhodobě úspěšně uplatňována také v sektoru služeb. Je jedním ze základních faktorů úspěchu pro většinu předních globálních společností.

Studium Lean Six Sigma je standardizované do série tréninků: Yellow Belt, Green Belt a Black Belt.

Proč studovat právě s PwC Akademií?
• Získáte přehled o zkušenostech z projektů pro globální společnosti napříč odvětvími, které sdílíme v rámci naší celosvětové poradenské sítě PwC.
• Poskytneme vám mentoring u vašich projektů z praxe - naši trenéři nejsou jen školitelé, sami vedou mezinárodní Lean Six Sigma projekty a mají za sebou mnoho úspěchů.
• Získaná certifikace je celosvětově uznávaná, protože PwC patří mezi globální poradenské autority s vysokou důvěryhodností.

Yellow Belt
Kurz PwC Lean Six Sigma Yellow Belt vám představí základní prvky a výhody metodologie Lean Six Sigma a provede Vás jednotlivými fázemi procesu DMAIC – Define, Measure, Analyze, Improve, Control.
Po absolvování kurzu porozumíte tomu, co vede k průlomové výkonnosti. Dále budete schopni zavádět měřitelná zlepšení, aplikovat základy jednotlivých fází DMAIC či asistovat zkušeným expertům Green a Black Belt v zavádění projektů s využitím Lean Six Sigma.

Průběh kurzu
Kurz je navržen tak, abyste interaktivní a efektivní formou získali povědomí o základních principech a benefitech metodologie Lean Six Sigma. Navíc můžete navázat nové kontakty s manažery a dalšími lidmi, kteří se zabývají touto metodologií.
• Představíme vám základní prvky a výhody zavedení koncepce Lean.
• Porozumíte jednotlivým druhům plýtvání (defekty, nadprodukce, čekání, nevyužití lidského potenciálu, doprava, zásoby, pohyby, zbytečné procesy).
• Pochopíte základní prvky a výhody zavedení koncepce Six Sigma.
• Absolvujete simulační hru pro pochopení efektů variability a plýtvání.
• Získáte základní přehled o cyklu zlepšování procesů v rámci Lean Six Sigma (DMAIC – define, measure, analyze, implement, control).
• Osvojíte si základní nástroje Lean Six Sigma.
• Projdete si případovými studiemi Lean Six Sigma.

Green Belt
PwC Lean Six Sigma Green Belt je mezinárodně uznávaný kurz navazující na základní kurz Yellow Belt. Program vám umožní získat hlubší teoretické i praktické dovednosti v oblasti Lean Six Sigma. Jeho součástí je vedení samostatného projektu, který můžete realizovat přímo ve vaší společnosti a již v rámci kurzu tak vytvořit skutečný přínos.

Průběh kurzu
Školení trvá celkem šest dní - probíhá ve formě tří dvoudenních bloků s několikatýdenním odstupem. V období mezi bloky budete zpracovávat svůj projekt a během školení pak sdílet zkušenosti přímo z praxe. Pokud nemáte možnost realizovat projekt ve vaší společnosti, nabídneme vám neméně přínosnou tréninkovou alternativu. Kurz je vhodný pro všechna odvětví výroby i služeb.

• Získáte schopnost vyhledávat příležitosti a samostatně řešit středně velké projekty Lean Six Sigma, řídit projektový tým a realizovat skutečný přínos.
• Osvojíte si používání široké řady nástrojů pro jednotlivé fáze cyklu DMAIC (Define, measure, analyze, improve, control). Pochopíte častá úskalí, kterým je dobré se vyhnout, a jaké kroky vedou k úspěšnému projektu.
• Na praktických příkladech se naučíte porozumět „hlasu zákazníka“,
přetvořit jeho požadavky do procesního modelu společnosti a v neposlední řadě systematicky odstraňovat prvky, které nepřinášejí hodnotu pro zákazníka.
• Osvojíte si práci se základními statistickými metodami Lean Six Sigma pro výpočet způsobilosti procesů a správnou interpretaci výstupů a kontrolních grafů.
• Budete umět samostatně mapovat procesy na více úrovních.
• Zvládnete vytvořit zadání projektu Lean Six Sigma a správně komunikovat se všemi zúčastněnými stranami.
• Naučíte se koncipovat projekty tak, aby jejich přínosy byly dlouhodobě udržitelné.

Lean Six Sigma Yellow & Green Belt (CZ)

21.9.2017 –  28.10.2017  Praha
09:00 – 17:00 hod.