Kvalitní kontakt jako základ práce s klientem

Kurz využijí pracovníci sociálních služeb, pomáhajících profesí, pedagogové, zdravotníci a všichni, jejichž práce spočívá v komunikaci a kontaktu s dalšími osobami, zájemci z laické veřejnosti či studenti, kteří mají zájem rozšířit své portfolio vzdělání.

Rozsah

8 vyučovacích hodin, probíhá v jeden den.

Obsah

V úvodu kurzu se účastníci seznámí s koncepcí kontaktu, která vychází z Gestalt metodologie, a základními typy kontaktu klienta a pracovníka služby, jak je známe z oblasti pomáhajících profesí. Další práce je zaměřena na specifika kontaktu s nespolupracujícím klientem a na detekci bariér, které se v kontaktu mohou objevovat. Následuje část věnovaná hranicím mezi pracovníkem a uživatelem služby a jejich funkcím. Závěrečný blok je věnován kazuistické práci na příkladech z praxe účastníků a sdílení dobré praxe.

Forma

Důraz je kladen na aktivní nácvik a modelové situace z praxe účastníků. Prostor je věnován sdílení dobré praxe, osvědčených postupů i hledání nových cest. Účastníci dostanou bohatý informační materiál, který mohou využít jako zdroj informací i po ukončení kurzu.

Počet účastníků

Minimálně 10, maximálně 16.

Akreditace

Akreditace č. 2014/0027-PC Ministerstva práce a sociálních věcí je platná do 1/2018. Kurz je akreditován jako další vzdělávání pracovníků v sociálních službách.

1900 Kč (pro studenty nebo při objednání více kurzů z naší nabídky poskytujeme slevu.) Cena zahrnuje výukové materiály.

Výcvik zajišťuje Sdružení Linka bezpečí. Přihlášky zasílejte na:vzdelavani@linkabezpeci.cz. Lze se dohodnout na provedení kurzu na klíč přímo pro objednávající organizaci. V takovém případě je možné, v rámci hranic daných akreditací, modifikovat náplň jednotlivých bloků tak, aby maximálně vyhovovala potřebám objednávající organizace.

Dle preferencí zadavatele

Kvalitní kontakt jako základ práce s klientem