Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

KOMPLEXNÍ PRŮVODCE DPH

Cíle kurzu

Získáte hlubší vhled do problematiky DPH. Budete mít prostor pro diskuzi a výměnu zkušeností.

Určeno pro

Cyklus seminářů uvítají zkušení daňoví poradci, účetní, pracovníci ekonomických útvarů.

1. SEMINÁŘ:
12. 5. 2015; 9:00–16:00 • UPLATŇOVÁNÍ DPH SE ZAMĚŘENÍM NA TUZEMSKO • Ing. Zdeněk Kuneš
ZMĚNY V ZÁKONU O DPH OD 1. 1. 2015:

ZÁKON č. 196/2014 – zvláštní režim jednoho správního místa: Územní působnost • změny v pravidlech pro stanovení místa plnění při poskytnutí telekomunikační služby • služby rozhlasového a televizního vysílání a elektronicky poskytovaných služeb • režim mimo Evropskou unii • režim Evropské unie • režim jednoho správního místa – registrace • zdaňovací období • oprava základu daně.

SAZBOVÁ NOVELA – zavedení druhé snížené sazby daně: Počáteční a pokračovací kojenecká výživa, léky, veterinární léky, tištěné knihy.

ŘÁDNÁ NOVELA – obrat a přechodné ustanovení, identifikované osoby, změny v daňových dokladech: Změny u oprav a rekonstrukcí stavby pro bydlení, pozemek, který tvoří funkční celek, obytný prostor, obytný prostor pro sociální bydlení, dodání nemovité věci, definice stavebního pozemku, nájem nemovité věci • režim přenesení daňové povinnosti – trvalé použití režimu přenesení daňové povinnosti, dočasné použití režimu přenesení daňové povinnosti (příloha č. 6), mechanizmus rychlé reakce, žádost o závazné posouzení pro použití režimu přenesení daňové povinnosti • kontrolní hlášení – povinnost podat, náležitosti, následky za porušení povinnosti související s kontrolním hlášením.

Zvláštní režimy – cestovní služby, dodání použitého zboží.

Ručení – znalostní test, platby na účet mimo tuzemsko, platby na nezveřejněný účet, nespolehlivý plátce, distributor PHM.

Nařízení Rady č. 1042/2013 • nové informace GFŘ – nespolehlivý plátce.

2. SEMINÁŘ:
13. 5. 2015; 9:00–16:00 • UPLATŇOVÁNÍ DPH MEZI ZEMĚMI EU A TŘETÍCH ZEMÍ • JUDr. Svatopluk Galočík
Výklad bude zaměřen na oblast uplatňování DPH při pořízení zboží z jiného členského státu, dodání zboží do jiného členského státu a poskytování služeb osobám z jiných členských států a ze třetích zemí a naopak. Intrakomunitární dodávky:

1. Dodání zboží do jiného členského státu • místo plnění • datum uskutečnění plnění • daňové doklady • základ daně • souhrnné hlášení.

2. Pořízení zboží z jiného členského státu • místo plnění • datum uskutečnění plnění • daňové doklady • základ daně.

3. Zjednodušený postup při dodání uvnitř ES formou třístranného obchodu • zasílání zboží (osvobození od daně s nárokem na odpočet, souhrnné hlášení (VIES) – hlášení INTRASTAT, přeprava osob a zboží v rámci EU, přeprava zboží a osob v rámci třetích zemí, včetně služeb).

4. Dovoz • vývoz • základ daně při dovozu • daňové doklady • uvádění dovozu a vývozu do daňového přiznání • služby přímo vázané na dovoz a vývoz. Pořízení a dodání nových dopravních prostředků • vymezení místa plnění při poskytování služeb • základní pravidla uplatňování DPH u služeb mezi plátci z různých členských zemí včetně uplatňování tzv. „reverse charge“ • uplatňování DPH u přepravních služeb • vykazování výše uvedených plnění v přiznání k DPH.

3. SEMINÁŘ/WORKSHOP/:
14. 5. 2015; 9:00–16:00 • DPH V PŘÍKLADECH – WORKSHOP • Ing. Jana Ledvinková
ZÁKON 196/2014 SB.:
• Stanovení místa plnění při poskytnutí telekomunikačních služeb, služeb rozhlasového a televizního vysílání a elektronicky poskytované služby osobě nepovinné k dani.
Praktické příklady při poskytování především elektronicky poskytovaných služeb, uvedení jejich komplexního výčtu podle Nařízení Rady EU.

• Režim jednoho správního místa (JSM) – příklady pro registraci v tuzemsku jako země identifikace, praktický postup, vzor dokladu o registraci.

• Oprava základu daně v případě použití režimu JSM – povinnost podat dodatečné daňové přiznání, příklad.

• Územní působnost § 3 zákona o DPH, praktické dopady uzavření obchodů se zeměmi EU na rozdíl od obchodů se třetími zeměmi. Rozdílnost v daňových dokladech, datum uskutečnění zdanitelného plnění, základ daně.

SAZBOVÁ NOVELA:
• Druhá snížená sazba daně a její aplikace na přechodu roku 2014 a 2015 ve vazbě na § 37a zákona o DPH. Konkrétní příklady na zálohy a doplatek.

• Příloha č. 3a – zboží ve druhé snížené sazbě daně – předpokládá se metodická pomůcka GFŘ, zatřídění v této příloze je pro praxi zcela nejasné.

ŘÁDNÁ NOVELA:
• Praktické počítání obratu včetně příjmů z osvobozeného nájmu po 1. 1. 2015.

• Zdaňování nemovitostí po novele 2015. Konkrétní příklady, u § 56 – dodání nemovitých věcí grafická znázornění, výpočet podlahové plochy stavby pro bydlení nařízení vlády č. 366 ze dne 30. října 2013 o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím.

• Režim přenesení daňové povinnosti po novele 2015 – způsob informací veřejnosti o zvláštním režimu použitého dle přílohy č. 6 – dle Nařízení vlády. Příklad na přechod u vybraných komodit do zvláštního režimu v případě zaplacení záloh.

• Kontrolní hlášení.

UPLATŇOVÁNÍ DPH MEZI ZEMĚMI EU A ZEMĚMI EU A TŘETÍMI ZEMĚMI:
• Řetězové obchody při dodání zboží – praktické příklady, judikatura SDEU, časté chyby.
• Třístranný obchod – příklady, grafické znázornění.
• Význam dodacích doložek INCOTERMS 2010 pro účely DPH.
• Služby v rámci intrakomunitárních plnění, zaměření na místo plnění, správné daňové doklady, okamžik povinnosti uvést do daňového přiznání. Příklady poskytnutí a přijetí služeb z EU a do EU, z 3 země a do 3 země, nejen služeb podle základního pravidla, ale i další problematické okruhy služeb, zejména služby vzdělávací, kulturní, dodání zboží s instalací a montáží, služby poskytované s místem plnění mimo tuzemsko pro českého objednatele.
Služby pro osoby povinné k dani, služby pro osoby nepovinné k dani.

KOMPLEXNÍ PRŮVODCE DPH

12.5.2015 –  14.5.2015  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je tři a dvě ? Součet zapište číslicemi.