Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Intenzivní opakovací kurz českého pravopisu

Procvičte si český pravopis, ujistěte se, že znáte všechny významné výjimky, a vyslechněte si, co se v českých pravopisných pravidlech od dob vaší školní docházky změnilo. Intenzivní pětihodinový kurz naplněný přehlednými cvičeními a jasnými výklady. Bez vyvolávání a stresu!

Účastníci kurzu si zopakují a procvičí všechna základní pravopisná pravidla češtiny. Zvláště důkladně budou vyloženy jevy, v nichž se nejčastěji chybuje.

V kurzu systematicky probereme:

• psaní i/y: neznámá i méně známá („neškolní“) vyjmenovaná a cizí slova, složitější případy koncovek,
  • psaní s/z: základní pravidla a slova, která se jim vymykají, písmeno s/z jako nositel stylové charakteristiky slova,
  • psaní velkých písmen: pravidla vs. úzus, tlak marketingu, všeobecně rozšířené chyby,
  • psaní spřežek a cizích slov: hlavní tendence ve spřahování a počešťování slov, nesystémové jevy,
  • psaní interpunkčních znamének,
  • psaní zkratek a značek.

Všechny jevy budou vyloženy a procvičeny v přirozených kontextech (krátké korektury textů na různá témata).

Účastníci kurzu budou seznámeni s nejnovějšími spolehlivými zdroji informací o pravopisu (online i knižními) a budou mít možnost zeptat se na cokoliv z vlastní jazykové praxe, a to v průběhu kurzu i po jeho skončení.

Po skončení kurzu je lektor studentům k dispozici k individuálním konzultacím.

Intenzivní opakovací kurz českého pravopisu

26.8.2016  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a osm ? Součet zapište číslicemi.