IFRS 9 v detailu – zajišťovací účetnictví

Komu je školení určeno

• Zaměstnancům oddělení financí, plánování či controllingu ve finančních institucích či z nefinančního sektoru.
  • Zaměstnancům účetních či kontrolingových oddělení, kteří se podílejí na přípravě účetních závěrek podle IFRS.
  • Zaměstnancům řízení rizik, kteří se podílejí na přípravě podkladů pro zajišťovací účetnictví.

Program

• Přehled nového způsobu klasifikace aktiv a závazků podle IFRS 9 a jejího dopadu na aplikaci zajišťovacího účetnictví.
  • Přesah řízení rizik a zajišťovacího účetnictví.
  • Přehled novinek pro zajišťovací účetnictví v IFRS 9 a analýza rozdílů oproti IAS 39.
  • Praktická aplikace zajišťovacího účetnictví dle IFRS 9.
  • Změny v auditním přístupu k zajišťovacímu účetnictví.
  • Očekávání dopadu na banky, pojišťovny a komerční podniky.
  • Praktické dopady přechodu na zajišťovací účetnictví dle IFRS 9 (výhody ponechání účtování dle IAS 39).

Přínosy

• Získáte přehled o dopadech IFRS 9 na finanční informace ve společnosti.
  • Získáte praktické znalosti pro nastavení zajišťovacího účetnictví ve vší společnosti.
  • Seznámíte se s výhodami nového konceptu zajišťovacího účetnictví – větším propojení s řízením rizik.
  • Ujasníte si rozsah potřebných změn systémů a procesů pro fungování za působnosti nového standardu.

Registrujte se na dvě a více školení z programu INTEREST pro finanční instituce a získejte slevu.

• Dvě školení: 5% sleva z ceny obou školení

• Tři školení: 10% sleva z ceny všech školení