IFRS 9 v detailu – snížení hodnoty (impairment)

Komu je školení určeno

• Vedoucím pracovníkům oddělení financí, plánování či controllingu ve finančních institucích či z nefinančního sektoru.
  • Zaměstnancům účetních či kontrolingových oddělení, kteří se podílejí na přípravě účetních závěrek podle IFRS.
  • Zaměstnancům řízení rizik, kteří se podílejí na výpočtu opravných položek (riziková část, datová část).
  • Zaměstnancům zodpovědným za přípravu a analýzu finančních plánů a výkazů.

• Přehled metody očekávané ztráty podle IFRS 9.
  • Základní analýza dopadu nového přístupu k výpočtu opravných položek (impairmentu) na rozvahu a výsledovku společnosti.
  • Požadavky na data a nastavení systémů a procesů pro získání informací ke stanovení snížení hodnoty.
  • Praktické problémy při výpočtu opravných položek pro různá portfolia (úvěry, cenné papíry, pohledávky).
  • Rozdíly modelu očekávané ztráty dle IFRS 9 a IRB přístupu.
  • Očekávání dopadu na banky, pojišťovny a komerční podniky.

Přínosy

• Seznámíte se s dopadem modelu očekávané ztráty na výsledky vykazované společností.
  • Získáte praktické znalosti pro výpočet opravných položek pro různé druhy aktiv dle IFRS 9.
  • Ujasníte si rozsah potřebných změn datových požadavků, systémů a procesů pro fungování za působnosti nového standardu.
  • Dokážete identifikovat slabá místa ve vaší společnosti, která brání efektivnímu přechodu na IFRS 9.

Registrujte se na dvě a více školení z programu INTEREST pro finanční instituce a získejte slevu.

• Dvě školení: 5% sleva z ceny obou školení

• Tři školení: 10% sleva z ceny všech školení

• Čtyři a více školení: 15% sleva z ceny všech školení

IFRS 9 v detailu – snížení hodnoty (impairment)