GIT - efektivní správa verzí (GIT)

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
  • Místo konání

  • Region:
    Praha
  • Adresa:
    Praha
  • Termín

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu GIT - efektivní správa verzí (GIT)

Popis kurzu

Úvod do problematiky: co je verzování a na co ho použít, GIT v kontextu ostatních, distribuované vs. nedistribuované systémy Struktura repozitáře: jak, kam a kdy GIT ukládá informace, holý repozitář Konfigurační soubory a konfigurace: ovlivnění chování GITu Repozitář: kopie cizího a založení vlastního, aktualizace Procházení repozitáře: co je commit, jak ho odkazovat, procházení historie, vyhledávání v historii a souborech, zobrazení commitů a rozdílů, kdo co napsal (blame) Stav repozitáře: zobrazení, změna, přidání/odebrání souboru, commit, commit zpráva, smazání úprav (reset a revert), mezisklad (stash) Značky a větve: tag a branch, vytváření (branch), vyvolání (checkout) a spájení větví (cherry-pick a merge), aktualizace a přidávání vzdálených větví (remote) Kooperace: generování záplaty a požadavků, sdílení stromů a záplat a jejich aplikace Úpravy commitů: rebase a amend Pokročilé operace: hledání chyby (bisect), historie operací (reflog), poznámky, podpisy Úklid: gc, prune, fsck, bundle Podmoduly: přidání, odebraní a správa Nadstavby: modul pro CVS, SVN Další nástroje: tig, gitk, webová rozhraní Poskytovatelé: github, gitlab a další

Cíle kurzu

Kurz se zaměřuje na jeden ze dnes nejpoužívanějších systémů pro verzovanou správu souborů. GIT umí uchovávat nejen zdrojové soubory, dokumenty, webové stránky, ale i například binární data. GIT původně vznikl na platformně Linux a používá se pro většinu jeho základních komponent – jádro systému, překladače, nástroje, knihovna pro jazyk C a podobně. Dnes lze samo sebou GIT využívat již i na BSD, Windows a dalších platformách. Kurz si klade za cíl naučit návštěvníky verzovanou správu souborů v GITu – od základů, až po zvládnutí jeho velmi pokročilých vlastností.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - PC-DIR Real, s.r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a jedna ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

PC-DIR Real, s.r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Mlýnská 425/70, Brno

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace