Finština

Výuka finštiny v kurzech

Výuka finštiny je možná individuálním způsobem ale především ve formě malých kroužků. K ideálnímu studiu jazyka se vytváří malé skupinky 4 - 7 studentů. Méně studentů se na kurzu projevuje častějšími konverzacemi a interakcí jak s lektorem (který se tak Vám může téměř individuálně věnovat), tak s ostatními studenty. Což určitě oceníte, jazyk se takto efektivněji procvičuje a snáze se zapamatuje - a to znamená rychlejší pokrok ve výuce. Pokud se přihlásíte jako už pokročilý, po konzultaci s lektorem Vás zařadíme do kroužku, který nejvíce odpovídá Vaší úrovni. Přečtěte sipodrobně o skupinových kurzech pro začátečníky i pokročilé. Jako pokročilí se můžete do probíhajících kurzů na odpovídající kdykoliv přidat. Platit budete jen odpovídající část kurzu.
Samozřejmostí je i nabídka INDIVIDUÁLNÍ VÝUKY - pokud tuto výuku preferujete a nebo pokud nemůžete z různých důvodů docházet do pravidelných kurzů. Více o individuální výuce
Můžete se také přihlásit s Vašimi přáteli nebo kolegy jako UZAVŘENÝ KROUŽEK. Takto studovat můžete začít kdykoliv.

Lektoři

České lektorky a jedna slovenská, pro které je výuka finštiny radostí a studenti, kteří pokračují několik let tuto radost násobí. Všechny mají odpovídající univerzitní vzdělání, stáže a dlouhodobé pobyty na univerzitách v Helsinkách i jinde ve Finsku a v naší jazykové škole učí již několik let. A pokud náhodou na některou lekci nemůžete přijít, o nic nepřijdete - pošlou Vám příslušné materiály a probíranou látku e-mailem.

Učebnice

Jako základní učebnice v kurzu se používá Finština nejen pro samouky - autorka H. Lindroosová nebo finské učebnice. K výuce používají lektorky navíc mnoha doplňujících materiálů pro zvládnutí finské gramatiky, slovní zásoby a procvičování konverzačních dovedností.

Firemní výuka finštiny

Je vaším firemním partnerem nebo klientem Finsko? A rádi byste se s nimi domluvili bez angličtiny? Výuka finštiny na pracovišti, kterou Vám nabízíme závisí na konkrétní dohodě - vám odpadne doprava do učeben jazykové školy na domluvenou dobu. Nebo můžete využít našich pro jazykovou výuku vybavených učeben v centru Prahy. Intenzitu lekcí si určujete sami podle Vašich časových možností. Absolvování jednotlivých kurzů bude potvrzeno certifikáty o příslušné úrovni – pro začátečníky, mírně a středně pokročilé i na konverzační úrovni. Přečtěte si podrobněji o firemních kurzech.
Také Vám kromě jazykových kurzů nabízíme seznámení se s historií, kulturou, zvyky, reáliemi a politickou situací Finska pro správnou orientaci a dobrou znalost prostředí při podnikání.
A pokud má Vaše firma sídlo mimo Prahu nabízíme Vám výuku online - na dálku. Výuka probíhá přímou komunikací s lektory prostřednictvím počítače. Podrobně o online výuce - nemusíte ztrácet čas cestou do školy - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete se věnovat tajům finštiny. Odpadnou Vám tak nemalé prostředky za dojíždění.

Online výuka finštiny

Jestliže nemáte možnost navštěvovat jazykové kurzy v Praze, zvolte studium online. Internetový kurz finštiny můžete zahájit nejen kdykoliv, ale dokonce odkudkoliv z naší republiky i z Finska nebo odkudkoliv ze zahraničí. Výuka finštiny online je podmíněna pouze počítačem trvale připojeným k internetu, volně dostupnými programy, mikrofonem, reproduktory. Výhodou je i webová kamera, abyste lépe poznali svého vyučujícího. Přečtěte si více o tom, jak probíhá ONLINE VÝUKA. Nemusíte se vzdálit z domova nebo kanceláře - stačí zapnout počítač, spojit se s lektorem v jazykové škole a můžete zažít...

Finsko a finština

Právě jste se vrátili z Finska a nedokážete si představit, že byste se o něj přestali úplně zajímat, natož se tam nikdy nevrátit? Nebo Váz zajímá finská rocková hudba? Přejete si umět jazyk Finů - tento zdánlivě naprosto nepochopitelný jazyk? Jaková škola Mgr. Dana Čepková v Praze, v Hybernské ulici 22, se stane favoritkou ke splnění tužeb, jelikož vás tady očekává výuka finštiny a dalších 40 jazyků pro úplné začátečníky i hodně pokročilé.

Ukázka textu

Minä, Sinuhe, Senmutin ja hänen vaimonsa Kipan poika, kirjoitan tämän. En ylistääkseni Kemin maan jumalia, sillä jumaliin olen kyllästynyt. En ylistääkseni faraoita, sillä heidän tekoihinsa olen kyllästynyt. Vaan itseni tähden minä tämän kirjoitan. En mairitellakseni jumalia, en mairitellakseni kuninkaita, en pelosta enkä tulevaisuuden toivosta. Sillä elämäni aikana olen niin paljon kokenut ja menettänyt, ettei turha pelko minua vaivaa, ja kuolemattomuuden toivoon olen kyllästynyt, niinkuin olen kyllästynyt jumaliin ja kuninkaihin. Vaan itseni tähden minä tämän kirjoitan ja siinä luulen eroavani kaikista kirjoittajista niin menneisyydessä kuin tulevaisuudessa.
M. Waltari Sinuhe, egyptiläinen (Egypťan Sinuhet)

Finsky se domluvíte:

Finsku a částečně ve Švédsku.

Podzimní semestr 2016 začíná od 19. září, čas první hodiny naleznete ZDE.

Finština