Etický hacking (HACK1)

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
  • Místo konání

  • Region:
    Praha
  • Adresa:
    Praha
  • Termín

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Etický hacking (HACK1)

Popis kurzu

Základní příkazy ve Windows pro práci s uživateli, procesy, sítí, službami a registrem. Analýza provozu příkazem netstat. Popis konfiguračních souborů a registrů souvisejících se síťovými službami. Základy použití analyzátoru sítí Ethereal/Wireshark a Network Monitor. Analýza protokolů TCP, UDP a IP. Zachycení hesla v síti. Analýza protokolů na linkové vrstvě např. CDP. Model klient-server v sítích. Zachycení a ukázka analýzy protokolů ARP,http, FTP, DNS a DHCP.RDP, IPSec, Skype a dalších. Použití filtrů ve Wireshark. Základy unix příkazů pro práci v síti. Ukázka snifování v Linuxu. Změna MAC adresy ve Windows a v Linuxu. Úvod do etického hackingu. Dělení útočníků a jejich motivace. Možnosti získávání zpráv o cíli. Nástroje hackerů pro Linux a Windows. Základy inventarizace a použití skenerů na síťové vrstvě. Ukázka různých druhů skenerů. Použití skenerů pro ohledání vyšších vrstev – amap, dsniff. Skenování netbiosu. Použití nástroje Cain&Abel pro detekci zařízení. Specializované skenery a jejich použití pro kontrolu WWW serverů. Odhalování snifferů pomocí specializovaných nástrojů – PromiScan nebo sentinel. Použití nezávislých databází slabin a zranitelností. Možnosti inventarizace pomocí protokolů vyšších vrstev např. přes LDAP, SNMP a další. Základy virů, jejich dělení a postup odstranění virové nákazy spojený s praktickou ukázkou. Použití nástrojů od sysinternals. Ověření a odstranění nákazy pomocí specializovaných antivirových nástrojů. Způsoby manipulace jádra a paměti škodlivým kódem a rootkity. Seznámení s rootkity a postupy pro jejich identifikaci a odstranění. Použití trojanů pro ovládnutí systému. Praktické odstranění trojanů z operačního systému. Popis útoků na síťové vrstvě. Použití programu Cain & Abel pro odchytávání hesel a demonstraci útoku „Man in the middle“. Ukázka použití programu ettercap pro zachytávání hesel. Formy útoků na protokoly a služby konkrétně DNS, ARP, http a další. Možnosti přímých útoků na síťová zařízení primárně s Cisco IOS. Ukázka DoS útoků, vyhladovění tabulky MAC adres atd. Obcházení firewallů, IDS a honeypotů. Možnosti logování běžné a nestandardní aktivity. Zajištění odezvy na nestandardní aktivitu v síti. Ukázka monitorovacích a detekčních nástrojů. Demonstrace útoků na WWW a proxy servery. Kontrola zabezpečení Web serveru MS IIS 6 a 7. Možnosti narušení bezpečnosti serverů přes dynamický kód – ActiveX. Chyby v implementaci Java Virtual Machine. Slabiny webovských prohlížečů. Ochrana vzdálených přístupů pomocí VPN a možné potenciální útoky. Možnosti zvýšení privilegií na vzdáleném systému a ukázka ovládnutí vzdáleného systému. Možnosti obrany proti technikám hackerů pomocí šifrování – SSL a IPSec a dalších speciálních technik – port cnocking. Činnosti prováděné po zjištění napadení počítače. Dohledávání aktivity útočníka. Skrývání stop nelegální aktivity. Možnosti standardních prostředků bezpečnostního auditu.

Cíle kurzu

Školení etického hackingu poskytuje posluchačům přehled útoků používaných hackery a dále seznamuje posluchače s nejčastějšími bezpečnostními hrozbami, kterým je třeba jako administrátor předcházet. Dle zájmů posluchačů může být školení zaměřeno buďto na produkty Microsoft, popř. Linux.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - PC-DIR Real, s.r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je osm a čtyři ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

PC-DIR Real, s.r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Mlýnská 425/70, Brno

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace