Efektivní komunikace – neverbální a verbální komunikace, asertivní jednání, zvládání konfliktních situací, antimanipulativní strategie

Popis kurzu

MÍSTO:

SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1

PŘEDNÁŠÍ:

Mgr. Jana Wiesner (psycholožka, vysokoškolská pedagožka, poradkyně LARRA CZ s.r.o.)

POZNÁMKA:

Workshop je veden vysoce interaktivní formou za využití zpětných vazeb pomocí videonahrávek, cvičení, psychologických testů a hraní modelových situací. Každý účastník odejde s doporučením, jakým směrem své dosavadní komunikační dovednosti rozvíjet a stimulovat tak, aby plně využil svůj osobnostní potenciál. „Bonbonkem“ je též skupinová písemná zpětná vazba každému účastníku (volitelné). Velmi intenzivní tempo semináře!

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení.

Každý účastník obdrží na konci semináře OSVĚDČENÍ o absolvování.

BONUS: V ceně semináře je písemný PSYCHOLOGICKÝ PROFIL osobnosti pro každého účastníka vypracovaný od lektorky – psychodiagnostičky.

Základy neverbální a verbální komunikace

• První dojem, účinek mimiky, gest, vzdálenosti, správná interpretace signálů řeči těla druhých.
  • Komunikace a fyzický kontakt – odstranění negativních faktorů v neverbální oblasti (projevy nervozity atd.) - přesilové a antimanipulační taktiky neverbální komunikace – praktický trénink.

Vlastní komunikační styl účastníka

• Chybné slovní návyky.
  • Efektivní slovní formulace (odbourání slovního „salátu“), ucelená sdělení a pozitivní vyjadřování.
  • Překážky a pravidla efektivního naslouchání.
  • Techniky kladení otázek.

Trénink úspěšné sebeprezentace a rétorické pohotovosti

• Dovednosti asertivního jednání – diagnostika vlastního stylu v zátěžových situacích. Testy asertivity.
  • Asertivní práva.
  • Techniky, principy.
  • 3 typy chování. Přiměřené sebeprosazení. Asertivní kritika a pochvala, dovednost odmítání a určení si hranic. Typologie manipulátorů a antimanipulační techniky.

Komunikace a řešení konfliktů

• Dovednost „ustát“ si svůj protichůdný názor.
  • Konstruktivní komunikace v konfliktních a vypjatých situacích.
  • Strategie zvládání konfliktu.
  • Komunikace ve vedoucím postavení.
  • Typologie konfliktních jedinců.
  • Sebevědomá prezentace názoru jako cesta z bludného komunikačního kruhu.
  • Nácvik řešení konfliktů metodou modelových situací. Diagnostika vlastního psychologického profilu jednání v konfliktu (test).

Předpoklady

24.5.2016 –  25.5.2016  Praha Upřesnující informace k termínu