Doškolení auditorů IATF 16949 1. a 2. stranou

Auditoři musí každý den prokázat své kvality v praxi. Změny v normách, které jsou základem auditů, a v managementu, musí být rychle pochopeny, aby se k nim přihlíželo při každodenní práci. Z tohoto důvodu je pro udržení kvalifikace auditora (certifikáty podle ISO/TS, popř. IATF 16949) nezbytná rekvalifikace auditorů 1. a 2. stranou každé tři roky.

Odborná způsobilost auditorů 1. a 2. stranou je důležitá pro implementaci požadavků automobilového průmyslu IATF 16949. Pro podporu a posouzení vlastního systému řízení kvality, stejně jako celého dodavatelského řetězce, hraje způsobilost auditora rozhodující roli.

Komu je kurz určen?

Absolventům kurzu Interní auditor ISO/TS 16949 nebo Interního auditora IATF 16949 (s minimální rozsahem kurzu 3 dny, ne starší než 3 roky), držitelům certifikátu Certifikát Auditor ISO/TS 16949 1. a 2. stanou k rekvalifikaci a držitelům Certifikátu Auditor procesu VDA 6.3.

Co Vám kurz přinese?

Tato rekvalifikace slouží jako výměna zkušeností a k aktualizaci znalostí a způsobilosti auditorů podle aktuální normy. Důraz je kladen na aktuální otázky, novinky v IATF 16949 a pravidla certifikace, stejně jako na typické oblasti implementace, které mají často potenciál pro zlepšení. Skupinová cvičení a následné diskuse se všemi účastníky prohlubují vědomosti k implementaci IATF 16949. Dialog s kolegy z různých organizací vytváří synergický efekt.

Požadavky na vzdělání a praxi:

Nejméně 1 interní audit ISO/TS 16949, eventuálně IATF 16949 v posledních 3 letech. Prokazatelná znalost ISO 9001:2015.

Splnění praxe je třeba vyplnit do formuláře

Prohlášení o splnění praxe . Jedná se o požadavek VDA QMC, v jehož licenci kurz pořádáme.

V případě, že se chcete přihlásit ke zkoušce, je třeba plnit

/www.csq.cz/personalni-certifikace/auditor-iatf-16949-1-a-2-stranou>podmínky certifikace.

Povinné předchozí absolvování kurzů:

Kurz Interní auditor ISO/TS 16949, eventuálně

/www.csq.cz/kurzy/interni-auditor-iatf-16949>Auditor IATF 1694 1. a 2. stranou v licenci VDA QMC, eventuálně Interního auditora ISO/TS 16949 s minimální délkou 3 dny, ne starší než 3 roky.

Obsah kurzu:

• Základní obsah ISO 19011
  • Požadavky IATF 16949 vycházející ze znalostí ISO 9001
  • Informace, případové studie, skupinové práce k prohloubení a praktické aplikaci získaných poznatků IATF 16949 a ISO 9001

Doba trvání kurzu:

2 dny

Odborný garant:

VDA QMC,

Ing. Bohuslav Čipera

Metody výuky:

Výklad, společná cvičení a diskuse.

Forma ukončení:

Účastník při splnění minimálně 80 % docházky a úspěšném složení závěrečného testu obdrží osvědčení VDA QMC o kvalifikaci. Při splnění minimální 80 % docházky a neúspěšném složení závěrečného testu obdrží osvědčení VDA QMC o absolvování kurzu.

Doporučení:

Kurz je doporučen držitelům personálních certifikátů k

/www.csq.cz/personalni-certifikace/auditor-iatf-16949-1-a-2-stranou>recertifikaci.

Upozornění:

Kurz je možné absolvovat pouze v podobě otevřeného (veřejného) typu, nikoliv v podobě typu uzavřeného školení (in-house).

Bližší informace:

Irena Lukešová, tel.: +420 221 082 225