Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Diskriminace a šikana na pracovišti - vyšetřovací postupy pohledem práva

POPIS ŠKOLENÍ

Procento zaměstnanců, kteří se v zaměstnání setkali s diskriminací nebo nerovným zacházením, neustále roste. Ať již jde o diskriminaci z důvodu věku, pohlaví nebo např. sexuální orientace nebo diskriminaci uchazeče o zaměstnání v rámci pracovního pohovoru, pro zaměstnavatele představuje nařčení z diskriminace ze strany zaměstnance závažný problém, nad kterým by neměl mávnout rukou.

Diskriminace i nerovné zacházení mají celou řadu podob a v praxi jdou často ruku v ruce s pojmy jako obtěžování, bossing nebo mobbing. Co přesně si pod těmito pojmy představit? A mohlo by se stát, že některé z výše uvedených jednání se odehrává přímo na vašem pracovišti, aniž byste o tom věděli?

V rámci školení představíme praktického průvodce modelovou situací, kdy na personální oddělení zaměstnavatele přijde zaměstnanec s tím, že je v práci šikanován. Krok po kroku projdeme všechna opatření, která by měl zaměstnavatel v danou chvíli přijmout, aby předešel soudní dohře a celou situaci napravil. Probereme nejčastější chyby, kterých se zaměstnavatelé dopouštějí, a upozorníme na veškerá rizika, která jim hrozí.

Právní pohled do problematiky diskriminace na pracovišti přinese zkušená advokátka se specializací na pracovní právo Nataša Randlová

TÉMATA ŠKOLENÍ

Na školení se budeme zabývat následujícími otázkami:

- základní pojmy v oblasti diskriminace z pohledu práva

- současná úprava / problematika whistleblowingu

- proces přijímání zaměstnanců – inzeráty, pracovní pohovory

- modelový případ zjištění diskriminace na pracovišti

• stížnost/oznámení ze strany zaměstnance
  • ustavení vyšetřovací komise
  • šetření
  • vyhodnocení šetření
  • přijetí opatření k nápravě a prevenci

POZNÁMKY

Komorní školení pro max. 25 osob

Určeno pro: personalisté / zaměstnanci HR oddělení / vedoucí zaměstnanci / management

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Diskriminace a šikana na pracovišti - vyšetřovací postupy pohledem práva

8.6.2018  Praha Upřesnující informace k termínu
09:00 – 13:00 hod.

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a čtyři ? Součet zapište číslicemi.