Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

DĚJINY UMĚNÍ A ARCHITEKTURY - večerní zájmový a přípravný kurz

• Máte výtvarné umění jako hobby a chcete rozšířit své znalosti jinou formou než z knih nebo internetu ?
  • Získali byste rádi ucelené informace od renomovaných odborníků, kteří v oboru pracují ?
  • Nebo jste studentem a připravujete se ke studiu na umělecké vysoké škole či architektuře?

Pro vás jsme vytvořili výjimečný projekt svým obsahem, rozsahem i kvalitou výuky, s 19letou tradicí a 979 absolventy - kolekci zájmový kurzů o českých, evropských a světových dějinách malířství, sochařství a architektury, unikátní z hlediska, obsahu, rozsahu, kvality výuky i tradice v ČR.

Aktuální III. semestr
04.10.2017 - 31.01.2018

RENESANCE - BAROKO

• Italská raně renesanční architektura a výtvarné umění
  • Italská renesanční architektura a výtvarné umění 16. století
  • Evropská renesanční architektura
  • Renesanční architektura v českých zemích
  • Výtvarné umění renesance v českých zemích
  • Italská barokní architektura
  • Barokní výtvarné umění v Itálii
  • Evropská barokní architektura
  • Holandské barokní výtvarné umění
  • Barokní architektura v českých zemích
  • Výtvarné umění baroka v českých zemích

Nechte se strhnout výkladem renomované lektorky
 doc. Ing. arch. Radomíry Sedlákové, CSc., kurátorky sbírek architektury Národní galerie, vyučující dějiny architektury na katedře architektury ČVUT i dalších odborníků.

Co vám účast v kurzech přinese?

• Zážitek i poznání jako milovníkům umění a architektury bez rozdílu vzdělání i věku
  • Relaxaci a radost z krásných výtvorů našich předků, odpoutání se od problémů všedního dne
  • Využití získaných znalostí při soukromých cestách v ČR i zahraničí
  • Studentům výbornou přípravu pro studium na příslušných VŠ

Aktuální projekt se skládá ze 4 semestrů přednášek  (starověk, středověk, moderna)

Kurzy obsahují nejdůležitější informace o světovém, evropském i českém výtvarném umění a architektuře různých období, o jejich vlivu a významu pro další odvětví. Seznámí vás s hlavními představiteli uměleckých stylů a jejich díly. Přednášky z oborů malířství, sochařství a architektura jsou bohatě doplněny obrazovou dokumentací s využitím  projekční techniky a studijními materiály,  jednotlivá témata přednášejí špičkoví lektoři z vysokých škol (FF UK, FA ČVUT, historici umění a architekti, pracovníci galerií a muzeí (NG, Národní muzem, Národní technické muzeum).

DĚJINY UMĚNÍ A ARCHITEKTURY - večerní zájmový a přípravný kurz

4.10.2017 –  31.1.2018  Praha Upřesnující informace k termínu
17:45 – 19:15 hod.

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je osm a deset ? Součet zapište číslicemi.