Co české účetní předpisy neřeší, aneb zaúčtovat musíte všechno

seminář

Určeno: pro pracovníky finančních oddělení

Cíl/Anotace: Účetní pravidla obsažená v mezinárodních účetních standardech IFRS čítají přes 10.000 stran, americké US GAAP dokonce přes 50.000 stran. Rozsah českých účetních předpisů je v současnosti do 200 stran textu. Nemůže tedy pokrývat veškerou účetní problematiku, se kterou se společnosti dennodenně setkávají. Cílem semináře je ukázat posluchačům, jak v těchto případech postupovat, z jakých zdrojů (vč. mezinárodních účetních předpisů) je možné čerpat a jaké jsou hlavní účetní oblasti, které české účetní předpisy neřeší. Není třeba připomínat, že z účetního hospodářského výsledku vychází základ daně z příjmů, a tak volba správné účetní metody dopadá i na výši a správnost Vámi placených daní.

Program semináře:

• Právní rámec českých účetních předpisů
  • Mezinárodní účetní předpisy/standardy a jejich dopad na české účetnictví
  • Definice základních účetních pojmů
  • Vybrané oblasti, které české účetní předpisy neřeší
  • Podpůrné zdroje při řešení účetních otázek - interpretace národní účetní rady, koordinační výbory a soudní rozhodnutí

Není určeno pro zástupce účetních a poradenských firem.

Jak se přihlásit?

Pomocí online formuláře ZDE

Pro studenty platí zvýhodněná cena počítaná jako 75% sleva z ceny tutorialu po zadání slevového kódu TSTUDENT18. Prosíme studenty, ať donesou na kurz potvrzení o studiu k nahlédnutí (stačí platný ISIC).

V ceně je zahrnuto malé občerstvení.

Co české účetní předpisy neřeší, aneb zaúčtovat musíte všechno

8.11.2018  Praha