MASTER BARISTA - Basic Barista & Milk Artist

Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Barový institut – Bar High
 • Termín

 • Doba trvání:
  2 dny
Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu MASTER BARISTA - Basic Barista & Milk Artist

I. DEN:

Baristický kurz Vás provede cestou od zrnka kávy z plantáže k šálku hřejivého a okouzlujícího espressa.
Kurz je určen všem milovníkům kávy a teplých nápojů, studentům odborných škol ke zvýšení kvalifikace, majitelům a zaměstnancům kaváren, cukráren.
V průběhu kurzu se dozvíte vše potřebné a odnesete si spoustu rad a tipů, jak připravit dokonalou, profesionální kávu.
Pro každého účastníka jsou připraveny studijní materiály a podklady.

Obsah kurzu:
káva jako pojem
zpracování kávy
pražení a balení kávy
baristické pomůcky a inventář
práce baristy pravidla, zásady
úloha a povinnosti baristy
správná příprava kávy
espresso a jeho charakteristiky
analýza espressa
kávové speciality receptury
technika kávovaru
technika kávomlýnku


II. DEN

Specializační baristický kurz je zaměřený na baristickou dovednost Latte Art. Provede Vás okouzlující cestou snoubení kávy s mlékem, světem kávového malířství a magických, uměleckých tvarů.

Tento kurz je určen všem milovníkům kávy a teplých nápojů, studentům odborných škol ke zvýšení kvalifikace, majitelům a zaměstnancům barů, kaváren, cukráren, restaurací, ale také těm, kterým tento mýtický nápoj učaroval a mají ho rádi.

V průběhu odborného, certifikovaného kurzu se dozvíte vše potřebné a odnesete si spoustu rad a tipů jak připravit dokonalé, profesionální nápoje z kávy za pomocí mléčné emulze. Naučíte se vytvářet desítky kreativních vzorů a čeká na Vás den plný tipů a triků, jak s mlékem profesionálně pracovat a zacházet i jakým způsobem mléko používat.

V průběhu dne budete vařit kávy, mléko přetvářet v mléčnou emulzi a tvořit Latte Art do omrzení. Po vyškolení budete umět vyčarovat nepřeberné množství kávových motivů a zamilujete se do rozmanitého snoubení kávy s mlékem.

Pro každého účastníka jsou připraveny studijní materiály a podklady ke kurzu, občerstvení v průběhu studijního dne a certifikát v AJ s mezinárodní platností.

Kurz vede výhradně zkušený a certifikovaný Barista z našeho teamu a je určen absolventům základních kávových kurzů jako navazující, specializační program.

Intenzivní baristický kurz je zakončen teoretickými a praktickými zkouškami a předáním certifikátu s mezinárodní platností barového institutu Bar High v AJ.

Profil CERTIFIKOVANÉHO baristy:

Absolvent ovládá baristickou specializaci Latte Art - práci s mlékem a mléčnou emulzí ve spojení s kávou. Kávové nápoje a jejich složení, druhy přípravy kávy, receptury typických nápojů založených na kávě. Způsoby šlehání mléka, tvoření mléčné emulze, alternativy, skladování, čištění a údržbu baristického náčiní. Důraz je kladen na kreativitu baristy, jeho zdokonalování a profesní vývoj.

Tento termín kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - Barový institut

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je devět a dvě ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

Barový institut

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Na Vodoteči 376, 25081 Nehvizdy

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace