Asistentka, Sekretářka

Účastněte se našeho rekvalifikačního kurzu a získejte zaměstnavateli velmi žádanou profesní kvalifikaci Asistent/ka, Sekretář/ka. V tomto  kurzu získáte znalosti a dovednosti potřebné pro samostatné vedení kanceláře a můžete pracovat jako kvalifikovaný administrativní pracovník nebo Office Manager.

Kurz je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy podle kvalifikačního standardu Asistent/ka, Sekretář/ka (kód 62-008-M) pod číslem jednacím  MSMT-4511/2015-1/188.

Rekvalifikační kurz Asistent/ka, Sekretář/ka

Kurz probíhá podle pravidel Národní soustavy kvalifikací v souladu s platným kvalifikačním standardem a připraví účastníky na zkoušku z profesní kvalifikace  Asistent/ka, Sekretář/ka dle zákona č. 179/2006 Sb o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání. Závěrečná zkouška je součástí rekvalifikačního programu. Úspěšní absolventi a absolventky získají také osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Vstupním předpokladem účastníka kurzu je ukončené středoškolské vzdělání zakončené výučním listem nebo maturitní zkouškou.

Obsah rekvalifikace

• Vedení administrativy (zásady firemní korespondence, řízení a organizace práce v sekretariátu)
  • Základy práce s PC (Word, Excel, PowerPoint, práce s Internetem a elektronickou poštou)
  • Zásady společenského chování a vystupování
  • Uplatňování firemních procesů (povinnosti organizace v oblasti BOZP a PO, organizační řády, firemní kultura)
  • Komunikační dovednosti (telefonická a písemná komunikace, asertivita)
  • Orientace v legislativních pravidlech pro zacházení s osobními a důvěrnými údaji

Více o rekvalifikačních kurzech a jejich pořádání se můžete dočíst na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zde: www.msmt.cz.

Kurz v celkovém rozsahu 84 vyučovacích hodin.

V ceně kurzu je zahrnuta zkouška dle Národní soustavy kvalifikací, výuková skripta a také teplé i studené nápoje během kurzu.

Akreditovaný rekvalifikační kurz může zájemcům a uchazečům o zaměstnání proplatit Úřad práce České republiky jako tzv. Zvolenou rekvalifikaci. Více o možnostech proplácení se můžete dozvědět zde:portal.mpsv.cz/sz/obcane/rekvalifikace.

Asistentka, Sekretářka

akreditace MŠMT (další vzdělávaní pedagogických pracovníků)

25.7.2016 –  18.8.2016  Praha Upřesnující informace k termínu