Netradiční tiskové techniky ve školní praxi III.

Cílem kurzu je představit účastníkům svobodný prostor ke tvoření, nezatížený polygrafickými relikty (stroji) a často tradovanými technologickými dogmaty. Tato plánovaná řada kurzů grafiky je zaměřena na alternativní postupy a techniky použitelné při práci s dětmi. Prostor grafické tvorby má svá pravidla a hranice, které je dobré znát, či alespoň tušit, nejsou ale vázána tím, čemu se říká tradice.
CHEMIE - poslední díl této řady je zaměřený na možné užití chemického tisku (litografie) ve škole. To, co je nosné, lze podrobit maximálnímu zjednodušení. Proto lze téměř vše, co se v této tradiční grafické disciplíně používá, nahradit dostupným materiálem a technologii s cílem tisk maximálně zjednodušit. Součástí kurzu je tedy, kromě základního teoretického vhledu do problematiky a prezentace ikon litografie, také ukázka alternativ k vápencové břidlici a praktická realizace tisku beze stroje.
Lektor pracuje jako odborný asistent na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Věnuje se kresbě, volné grafice a ilustraci.

Netradiční tiskové techniky ve školní praxi III.

Plzeňský kraj Upřesnující informace k termínu

550 Kč + 0% DPH