Mentoring pro pedagogické pracovníky ZŠ - intenzivní program 80 hodin

Vzdělávací program je zaměřen na komplexní rozvoj mentorských dovedností pedagogických pracovníků ZŠ. Prostřednictvím skupinového a individuálního koučinku účastníci podpoří své osobnostní, sociální a profesní kompetence, které jsou základem pro kolegiální podporu. Získají orientaci v terminologii vztažené k různým formám kolegiální podpory a specificky k mentoringu, budou ovládat strategie, postupy a plánování různých forem kolegiální podpory, získají základní dovednost vést mentorský/supervizní rozhovor, způsoby dávání a přijímání zpětné vazby, a to vše pro oblast profesionálního rozvoje kolegů i sebe sama.
Tématicky kurz pokrývá 8 oblastí: Mentoring, koučovací přístup a kolegiální podpora, Emoční inteligence, Zvládání stresu, Hodnoty, Motivace ve školní praxi, Time management, Strategie a plánování, Poskytování zpětné vazby a hodnocení.
Způsob práce:
Skupinový koučink - koučovací přístup v semináři a moderovaná diskuse: V jednotlivých blocích účastníci společně pracují a rozvíjejí témata z tzv. měkkých kompetencí. Jde o tvůrčí činnost v rámci kolegiální podpory, kdy kouč je průvodcem a moderátorem společné diskuse. Účastníci mají také možnost aktivní účasti na tréninku nových technik a metod, formují a diskutují svůj názor v bezpečné atmosféře, ucelují si své postoje v přístupu ke kolegům a žákům a osvojují si tak samotné mentorování.
Individuální koučink: Koučování je uvolňování lidského potenciálu. Každý účastník projektu bude mít k dispozici svého profesionálního kouče, se kterým bude probírat aktuální témata potřebná ke zlepšení či posílení svých dovedností a znalostí. Individuální setkání probíhají na základě modelu GROW, kdy si účastník přesně definuje cíle a realitu, dojde k podrobné analýze současného stavu, navrhne možnosti řešení a akční plán, tedy kroky vedoucí k realizaci.
Rozsah:
Celkem 80 výukových hodin je členěno do 8 odborných bloků po 10 výukových hodinách. Každý blok je složen z 8 výukových hodin skupinového koučinku a 2 výukových hodin individuálního koučinku s koučem/lektorem.

Mentoring pro pedagogické pracovníky ZŠ - intenzivní program 80 hodin

Plzeňský kraj Upřesnující informace k termínu