INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE 18-20-M/01

Od 1. ročníku je zařazen do výuky druhý cizí jazyk. V současné době se na naší škole vyučují následující cizí jazyky: anglický, německý, ruský, španělský a francouzský. Na tomto oboru je povinná výuka anglického jazyka jako prvního nebo druhého cizího jazyka.

Zaměření: Počítačové sítě a webdesign (uveďte již na přihlášce)

Na tomto zaměření si studenti po prvním ročníku budou vybírat další směr studia – počítačové sítě nebo webdesign.

Počítačové sítě

Absolvent je vybaven znalostmi v oblasti informačních systémů, ochrany dat, autorských práv k softwaru. Je schopen realizovat spojení počítačů do malé sítě, včetně zabezpečení optimální hardwarové a softwarové konfigurace, bezpečnosti provozu a údržby. Příprava ve studijním oboru vytváří předpoklady k tomu, aby jeho absolvent dokázal samostatně pracovat v oblasti informačních technologií a počítačových sítí podniku nebo firmy. Dokáže navrhovat informační systémy, zná výkon a vhodnost hardwaru a softwaru, zabezpečuje antivirovou ochranu a jednoduché opravy počítačové sítě.

Webdesign

Absolvent je vybaven znalostmi v oblasti informačních systémů, ochrany dat, autorských práv k softwaru. Je schopen vytvářet grafický návrh webové prezentace a upravit grafiku použitou na stránce. Na základě grafického návrhu student realizuje webovou prezentaci pomocí XHTML a CSS. Webové aplikace realizuje pomocí jazyka PHP a přístupu do databáze MySQL. Pro komunikaci s SQL serverem používá jazyk SQL. Dokáže vytvářet skripty na straně klienta pomocí jazyka JavaScript, javascriptového frameworku Jquery a využívá asynchronní komunikaci se serverem AJAXu. Příprava ve studijním oboru vytváří předpoklady k tomu, aby jeho absolvent dokázal samostatně pracovat v oblasti informačních technologií a tvorby webových prezentací a aplikací.

V minulém školním roce jsme přijímali na toto zaměření do studijního průměru 2,00.

Zaměření: Informatika v ekonomice a v cestovním ruchu (uveďte již na přihlášce)

Na tomto zaměření si studenti po druhém ročníku budou vybírat další směr studia – informatika v ekonomice nebo informatika v cestovním ruchu.

Informatika v ekonomice

Během studia získá student základní znalosti pro správu počítačové sítě, komplexní znalosti pro práci s www, elektronickou poštou a dalšími aplikacemi počítačových sítí. Součástí výuky jsou i všechny běžně používané softwarové produkty (včetně grafických), ekonomie, účetnictví a technika administrativy. Absolvent bude mít předpoklady pro komplexní administrativně ekonomickou správu firmy ve funkci managera, asistenta, sekretářky apod. Obor je velmi vhodný i pro dívky. Výuka hlavního cizího jazyka bude ve 4. ročníku obsahově zaměřena i na vedení obchodních jednání a korespondence.

Informatika v cestovním ruchu

Během studia získá student komplexní znalosti pro práci s www, elektronickou poštou a dalšími aplikacemi počítačových sítí. Součástí výuky jsou i všechny běžně používané softwarové produkty (včetně grafických), ekonomie, dopravní zeměpis, komunikativní dovednosti a technika administrativy. Od 1. ročníku jsou zařazeny do výuky dva cizí jazyky. Absolventi mohou najít uplatnění v cestovních kancelářích, agenturách, hotelích ve funkci managera, asistenta, delegáta, průvodce, prodejce, recepční apod. Obor je velmi vhodný i pro dívky. Výuka hlavního cizího jazyka bude ve 4. ročníku obsahově zaměřena  i na komunikaci s klienty a vedení korespondence zvláště v oblasti cestovního ruchu.

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE 18-20-M/01

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je deset a čtyři ? Součet zapište číslicemi.