Daň z příjmů ze závislé činnosti pro rok 2015 a roční zúčtování za rok 2014

Seminář je určen pro:

účetní, mzdové účetní, personalisty, pracovníky ekonomických subjektů a všechny osoby, které mají o problematiku daně z příjmů zájem.

Cíl

Posluchači si příjemnou formou odnesou aktuální informace z problematiky daně z příjmů ze závislé činnosti, uplatnění slev na dani. Dále získají potřebné informace k oblastem daňového zvýhodnění, změnám v dani z příjmů vztahujícími se k závislé činnosti od ledna 2015 a k zásadám pro provedení ročního zúčtování záloh na daň za rok 2014.

Obsah semináře

• Změny daně z příjmů v II. polovině roku 2014
    • uplatňování slevy na poplatníka u starobních důchodců,
    • nová sleva na dani za umístění dítěte v zařízení péče o děti předškolního věku,
    • náklady zaměstnavatel vynaložené na péči o děti zaměstnanců z pohledu daně z příjmů.
  • Změny v dani z příjmů od ledna 2015
    • změny podmínek pro daňové osvobození nepeněžních plnění poskytovaných, zaměstnavatelem ve formě příspěvku na soukromé životní pojištění zaměstnanců, poskytnutí bezúročné půjčky a v oblasti péče o zaměstnance a jejich rodinné příslušníky,
    • změny podmínek pro uplatnění pojistného placeného zaměstnancem na soukromé životní pojištění jako nezdanitelné části ze základu daně,
    • změny v daňovém zvýhodnění na vyživované děti podle jejich počtu,
    • náležitosti mzdových listů,
    • další změny v zákoně o daních z příjmů od ledna 2015, popř. na základě přechodných ustanovení novely zákona o daních z příjmů, již za rok 2014, které souvisí s příjmy ze závislé činnosti.
  • Roční zúčtování záloh na daň
    • roční zúčtování záloh na daň z pohledu zaměstnavatele a z pohledu zaměstnance,
    • zahrnutí příjmů zdaněných zvláštní sazbou daně do základu daně, výpočet roční daňové povinnosti zaměstnance se započtením uhrazené zvláštní sazby daně na daňovou povinnost – novinka ve výpočtu roční daňové povinnosti zaměstnance za rok 2014,
    • změna v povinnosti podat DP u poplatníků, u nichž byla v průběhu roku vybrána solidární přirážka k dani,
    • podmínky pro uplatnění nezdanitelné části základu daně,
    • soustavná příprava na budoucí povolání – prokazování,
    • lhůty pro provedení ročního zúčtování záloh, vrácení přeplatků na dani z ročního zúčtování a pro podávání tiskopisů Vyúčtování daně za rok 2014.

• - Změny pro zdaňovací období 2015

Občerstvení pro účastníky je zajištěno.

Daň z příjmů ze závislé činnosti pro rok 2015 a roční zúčtování za rok 2014

13.1.2015  Plzeňský kraj Upřesnující informace k termínu