Obsluha PC se zaměřením na grafiku - PHOTOSHOP

Předpoklady

Kritéria pro výběr účastníků ze strany vzdělávacího střediska na předchozí vzdělání k této pracovní činnosti nejsou žádná. Výhodou pro účastníky kurzu je technické zaměření jejich dosavadního vzdělání. V práci s osobním počítačem je požadována základní znalost práce s počítačem a s operačním systémem Windows. V případě že organizátorem akce je úřad práce, řídí se kritéria vnitřními předpisy tohoto úřadu.

Charakteristika kurzu

Kurz je určen pro posluchače, kteří chtějí používat osobní počítač ve svém pracovním zařazení, kde jsou vyžadovány pokročilé znalosti práce s počítačovou grafikou. Účastníci kurzu budou nejprve seznámeni se základními pojmy spojenými s počítačovou grafikou, popisem grafického programu Photoshop, jeho pracovní plochy a základních nástrojů pro práci s grafikou. V další části se praktickým způsobem naučí pracovat s obrázky, s jejich velikostí, rozlišením, dále pak navrhnout a vytvořit jednoduchou grafiku s použitím prvků text, tabulka a dalších grafických objektů. V následující části kurzu se účastníci naučí používat efekty, které oživí kompozici a další možnosti a funkce tohoto grafického editoru. V poslední části kurzu čeká účastníky opakování znalostí pro závěrečnou rekvalifikační zkoušku. V tematickém celku „Jak hledat zaměstnání“ si účastníci osvojí dovednosti, které jim dále pomohou při aktivním hledání zaměstnání. Účastníci si vyzkouší práci s Integrovaným portálem Ministerstva práce a sociálních věcí (www.portal.mpsv.cz), do kterého se zaregistrují a vyzkouší si vyhledávat volné pracovní pozice.

Anotace kurzu

1. - 5. den: Úvod do počítačové grafiky - 35 vyučovacích hodin

* základní pojmy počítačové grafiky
* s a ovládání programu Photoshop
* nastavení pracovní plochy
* pracovní nástroje programu
* popis jednotlivých grafických formátů
* bitmapa
* rozměry bitmapových obrázků
* rozlišení obrázků
* barevný model obrázků
* převody mezi barevnými modely
* změny velikosti, ořezávání, natáčení, zrcadlení
* zjasnění, ztmavení, zaostření, změna barevnosti
* resamplování obrázků
* prohlížeč obrázků
* dskuse

6. -9. den: Vytváření a práce s objekty - 28 vyučovacích hodin

* výběr oblasti
* vrstvy, krytí
* práce s maskou
* kanály
* transformace
* kreslení, kreslící nástroje, použití
* čištění a dokreslování obrázků
* filtry a efekty
* vytváření kompozic
* práce s textem, písmo, odstavec
* začlenění textu do kompozice grafického návrhu
* efekty, styly
* tisk grafiky, příprava před tiskem

10. - 13. den: Další možnosti a funkce programu - 24,5 vyučovacích hodin

* skenování, import a export obrázků
* automatizace zpracování obrázků
* klávesové zkratky
* Photoshop a Internet
* preference programu
* pomocné nástroje

13. den: Jak hledat zaměstnání - 3,5 vyučovacích hodin

* příprava k hledání pracovního místa
* práce s Integrovaným portálem MPSV
* hledání pracovního místa na Integrovaném portálu MPSV a na úřadech práce
* jak najít práci pomocí personální agentury
* vyhledání práce v inzertních rubrikách nebo v inzertních novinách
* vyhledání pracovní příležitosti na internetu a registrace svých požadavků
* osobní kontaktování institucí a firem
* jak oslovit zaměstnavatele
* jak sestavit atraktivní životopis
* jak zdůraznit své přednosti

14. den: Opakování - 7 vyučovacích hodin

* po ukončení výuky budou dva dny věnovány opakování a cvičným samostatným úkolům

15. den: Závěrečná zkouška - 7 vyučovacích hodin

* všichni účastníci kurzu obdrží desky se závěrečným znalostním testem a zadáním praktických úkolů

Pomůcky

Literatura, která zůstává účastníkům po ukončení kurzu:
# Adobe Photoshop 7, Uživatelská příručka

Místo konání

Kurz se může konat v našich pevných učebnách, které najdete v sekci Počítačová škola, Rozmístění a vybavení učeben, nebo se může konat v některé z našich mobilních učeben kdekoliv dle přání zákazníka.

Časový rozvrh

Tento rekvalifikační kurz je třítýdenní v délce 15-ti pracovních dnů (105 hodin výuky, 7 hodin závěrečná zkouška). Každý den začíná školení v 8.00 a končí v 15.00 s následujícími přestávkami:
Časové rozmezí Typ přestávky
8:55 - 9:00 Běžná přestávka
9:45 - 10:00 Svačina
10:55 - 11:00 Běžná přestávka
11:45 - 12:30 Oběd
13:40 - 13:50 Běžná přestávka

Lektor postupně probírá určenou problematiku po jednotlivých kapitolách (ty se dělí do bodů), které jsou dány osnovami kurzu. Vysvětlení každého bodu je ukázáno vždy minimálně na příkladu, který lektor ukazuje pomocí zpětného projektoru na plátně. Účastníci mají možnost si ukázaný příklad vyzkoušet na svém počítači. Po vysvětlení celé kapitoly si účastníci procvičí probíranou látku na zadaných příkladech.

Obsluha PC se zaměřením na grafiku - PHOTOSHOP

Pardubický kraj Upřesnující informace k termínu

8 295 Kč