Evidence odpadů a přepravy - legislativní povinnosti

Na tomto školení Vám přehlednou formou popíšeme správné vedení průběžné evidence odpadů včetně praktických ukázek.

Seznámíme Vás s platnou i připravovanou legislativou v oblasti odpadového hospodářství se zaměřením právě na evidenci i ohlašování produkce a nakládání s odpady.

Nezapomeneme ani na povinnosti spojené s:

• Evidencí přepravy odpadů,
  • Označováním a balením odpadů.

Dále Vás upozorníme na časté chyby a termíny v procesu ohlašování do systému ISPOP s následným zpracováním dat v systému ISOH.

Kurz je určen především pro začínající ekology z řad původců i oprávněných osob. Jeho součástí bude i krátké představení software EVI 8 pro evidenci odpadů. Pokud již tento software používáte rádi zodpovíme Vaše případné dotazy.

Obsah školení:

• Legislativní přehled OH - platné předpisy, připravované změny
  • Obecné povinnosti při nakládání s odpady vyplývající ze zákona o odpadech č. 185/2001 Sb.
  • Evidence odpadu - rozsah a četnost
  • Evidence přepravy - současný a připravovaný stav
  • Praktické příklady v evidenci odpadů a přepravy, na co si dát pozor!
  • Označování a balení odpadu
  • Ohlašování - systém ISPOP - Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností
  • Nástroje v OH - ISOH - informační systém odpadového hospodářství a dostupnost informací

Pokud chcete zodpovědět nebo řešit konkrétní problematiku nebo máte dotaz související s evidencí odpadů a přepravou NO zašlete ho prosím na e-mail grusman@inisoft.cz