Školení ROM

Kurz na míru

ROM® je zkratkou pro ROI-Operationsfolge-Methode a je metodou předem určených časů vyvinutou firmou ROI Management Consulting AG. Metoda je použitelná pro všechny činnosti, které jsou přímo ovlivnitelné člověkem. To je umožněno díky poznatku, že více než 85% všech manuálních činností je složeno z pěti základních druhů pohybů: dojít pro, uchopit, přinést, umístit, uvolnit. Použitím předem určených hodnot časů, je možné metodou objektivně stanovit pracovní dobu v současném procesu, ale také navrhnout procesní optimalizaci či určit plánovaný čas. Výstupem je časová hodnota (délka trvání - standardní doba) pohybu, operace anebo procesu a opírá se o statistické časové hodnoty základních druhů pohybů dle jejich faktorů (vzdálenost, přesnost, …). Tato metoda se primárně používá pro normování operací a montáží.

Školení ROM® provádí účastníky přes jednotlivé úrovně metodiky, od vysvětlení základů time managementu, přes základní data, které tvoří statistické ohodnocení základních pohybů podle jejich časových faktorů až po katalog operací a kategorizaci komponentů, na základě kterých je možné v extrémně krátkém čase určit standardní dobu trvání operace anebo montáže komplexních celků.

Cíl a obsah školení ROM®:

• Time management
  • Základní data
  • Základní analýza
  • Katalog operací
  • Kategorizace komponent
  • Simulace aplikace metody postupně v jednotlivých stupních komplexity produktu

Použité nástroje a metody školení ROM®:

Cílová skupina školení:

Top management ||||||||
Vedoucí pracovník ||||||||||
Mistr ||||||