Školení Lean Office

Kurz na míru

V prvním kroku školení Lean Office se zabýváme, zcela ve smyslu 5S, systematickým a standardizovaným uspořádáním pracoviště. Zaměstnanec se přitom aktivně podílí na své budoucí sebeorganizaci a učí se zábavnou formou ji samostatně převádět do svého pracovního života a neustále zlepšovat v duchu principu KAIZEN. Stavějíce na zkušenostech z první části školení, budete poznávat metody, nástroje a principy pro optimalizaci administrativních procesů a vybudujete si lepší cit pro odhalení plýtvání při práci v kanceláři.

Cíl a obsah školení Lean Office:

• Zavést čistotu a pořádek v pracovním prostředí
  • Pomocí standardů zajistit trvalost
  • Senzibilizace 7 druhů plýtvání v kanceláři
  • Rozpoznat plýtvání v rámci jednoho „Waste-Walk“
  • Základní strategie při zlepšování procesů
  • Základní principy metody 5S s praktickým cvičením
  • Systematická evidence pracovních postupů, optimalizace prostřednictvím eliminace plýtvání a vypracování nového standardu, který už nebude obsahovat plýtvání.
  • Analýza skutečného  stavu a systematický vývoj optimalizovaného požadovaného stavu
  • Analýza a optimalizace vícestupňových pracovních procesů
  • Propojení teoretických znalostí o metodě s praktickými cvičeními
  • Mapování procesu: Systematický popis pracovního procesu. Identifikovat tvorbu hodnot a plýtvání a časově je vyhodnotit.
  • Design hodnotového toku: Znázornění celého procesu v jeho pracovních krocích včetně všech zúčastněných osob. Znázornění stavu zásob, dob zpracování a oblastí činnosti.
  • Vyrovnání a sjednocení za účelem vytvoření toku pracovních činností (workflow).

Použité nástroje a metody školení Lean Office:

Cílová skupina školení Lean Office:

Top management

||||||||||

Vedoucí pracovníci

||||||||||

Mistři

||

Operátor / Pracovník

||

Požadované znalosti před začátkem školení Lean Office – 5S, Standardizované pracoviště

Doba trvání školení Lean Office – 2 dny