Marketing a marketingový výzkum

Popis kurzu na míru Marketing a marketingový výzkum

Program kurzu je sestavován individuálně na základě požadavků a potřeb účastníků. Případně je možné vycházet z obsahu veřejného kurzu z oblasti marketingu - marketingového výzkumu. Výuku je možné založit na práci s vlastními daty a na řešení konkrétních úloh.

Doporučený program (40 výukových hodin):

1. den:
Příprava konkrétního výzkumného projektu (ucelená případová studie) - cíle výzkumu, výzkumné úlohy, definice cílových skupin a velikosti výběrového souboru, design výzkumu a výběr vhodné metodologie, harmonogram, motivace pro respondenty, plán kontrol a výstupů. Komunikace zadavatele s výzkumnou agenturou.

2. den:
Kvalitativní fáze projektu - cíle kvalitativního výzkumu; definice cílových skupin a design skupinových diskusí a hloubkových rozhovorů. Příprava screeningového dotazníku a scénáře pro skupinové diskuse (hloubkové rozhovory). Reálná skupinová diskuse.

3. den:
Uzavření kvalitativní fáze - shrnutí skupinové diskuse a využití pro specifikaci kvantitativního šetření. Příprava kvantitativního výzkumu - tématické okruhy pro dotazování zákazníků z řad běžné populace a firemní klientely. Tvorba dotazníků a jejich testování (struktura dotazníku, typy otázek a odpovědí, obecné zásady při tvorbě instrumentů, pomocné materiály a jejich funkce a využití).

4. den:
Metody sběru dat v kvantitativním výzkumu - výhody a nevýhody, vhodné situace pro použití. Zpracování dat - proces pořizování a verifikace, kontrola dat a její zásady. Kontrola tazatelů - metody, výhody a nevýhody, náročnost, průkaznost. Analýza kvantitativních dat - seznámení s datovým souborem, možnosti analýzy, ukázky výstupů. "Feed-back" analýza nad výsledky kvantitativního výzkumu - interpretace zjištěných údajů a náměty pro možné využití.

5. den:
Konkrétní případové studie účastníků Letní školy. Diskuse nad přednesenými projekty.
Výukový program je možné různě modifikovat podle potřeb účastníků.

Forma výuky:
*skupinová
*individuální

*krátkodobá
*semestrální
*roční certifikační
Kontaktovat dodavatele kurzu na míru
Jméno
Společnost
Pozice ve firmě
E-mail
Telefon
Text
Kontrola proti spamu. Kolik je pět a osm ? Součet zapište číslicemi.
*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace